Türkiye’de anjiyo ünitesi bulunan ender ilçe hastanelerinden olan Fethiye Devlet Hastanesi’ndeki anjiyo merkezi adeta hayat kurtarıyor. Fethiye ve çevresinde meydana gelen acil bir kalp rahatsızlığında en yakın Muğla ve Antalya’ya gitmeye çalışırken yolda vefat eden hastaların taleplerine dönemin Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya iletip planlamaya aldırırken, yeni dönem Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz de takibini yürütüp, Fethiye Devlet Hastanesine anjiyo cihazı alımını gerçekleştirdiler. Whatsapp Görsel 2024 06 06 Saat 10.31.37 Da693743Fethiye Devlet Hastanesine kurulan anjiyo ünitesi ile kardiyoloji uzmanları Doç. Dr. İsmail Bolat ve Cahit Ağılcal, iki ayda tam 235 acil kalp hastalarına anjiyo yaparak hayata tutunmalarını sağladı. 35-70 yaş arasındaki hastalara başarılı şekilde anjiyo yapılmasıyla birlikte vatandaşlar adeta rahat bir nefes alıp hayata tutundular.

Kalp krizi geçirip hastaneye yetiştirilen ayrıca yapılan tetkikleri sonucunda anjiyo yapılmasına karar verilen hastalar devletin sağladığı imkanlarla hayata tutundular. Anjiyo yapılan hastalar, “Eğer bu imkan Fethiye’ye getirilmeseydi perişan olacaktık. Belki Muğla ve Antalya yolunda hayata veda edecektik. Devletimizin sağladığı bu imkanlar ve doktorlarımızın yaptığı özverili çalışmalara teşekkür ediyoruz “dediler.

Başhekimliğini uzman doktor Yavuz Okulu’nun yaptığı Fethiye Devlet Hastanesi adeta bir bölge hastanesi gibi hizmet verirken, hemen her gün 50 poliklinikte 2 bin 500, ayda 25-30 bin yıl boyunca da 800 binin üzerinde kişiye sağlık hizmeti veriyor.

Fethiye Devlet hastanesine monte edilen anjiyo cihazının bulunduğu merkezin fiziki inşaatını hayırsever işadamı Hüseyin Yılmaz gerçekleştirmişti.
Whatsapp Görsel 2024 06 06 Saat 10.31.37 E3A2898D

Editör: Erdoğan Cankuş