17 Mayıs 2024 tarihinde yapılan Olağan Seçimli Genel Kurulda; başkanlık için bir kişi aday olmuş ve yapılan oylama sonucu katılımcıların oy birliği ile Fethiye Ekolojik Yaşam Derneği (FETDER) Temsilcisi Naci Dinçer, Fethiye Kent Konseyi 2024-2029 1.Dönemi için Başkan seçilmişti.

Seçimin ikinci oturumunda, yine aynı dönem için Yürütme Kurulu Üyeliğine aday olan 10 kişiden en yüksek oyu alan; Enes Erman Şahin - TMMOB Mimarlar Odası Muğla Şubesi Fethiye Temsilciliği Solmaz Tokay -Doğa Dostları Derneği (DODO), ⁠Serdar Adakale - Türkiye İşçi Partisi Fethiye İlçe Örgütü, ⁠Halide Seda Altın - Foça Mah. Kültür Dayanışma Eğitim ve Gençlik Deneği, Kamil Ovacık - MUÇEP Muğla Çevre Geliştirme Derneği Fethiye Meclisi, ⁠Tülay Ünal - Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Muğla Şubesi Fethiye İlçe Temsilciliği, ⁠Işıl Sungur - Fethiye Turizm Derneği Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildiler.

Yürütme Kurulu; Gençlik Meclisi Başkanı Mevsim Orhan, Kadın Meclisi Başkanı Canan Bütün, Engelli Meclisi Başkanı Necdet Yaman ve Ekoloji Meclisi Başkanı Görkem Göktaş’ın katılımları ile toplam 11 üyeden oluşturuldu.

2019-2024 Dönemleri Kent Konseyi Başkanı Gül Bahar Edik Kayhan ve Yürütme Kurulu Üyeleri ile yeni dönem için göreve seçilen Başkan Naci Dinçer ve Yürütme Kurulu Üyeleri 21 Mayıs 2024 tarihinde Konsey ofisinde düzenlenen genel bir değerlendirme toplantısında bilgi ve deneyim paylaşımında bulunarak devir – teslim işlemini gerçekleştirdiler. 

Naci Dinçer, Kent Konseyi Başkanlığına Seçildi (2)Naci Dinçer, Kent Konseyi Başkanlığına Seçildi (1)

Editör: Erdoğan Cankuş