Fethiye Lisesi”okulunu istiyor’ platformu oluşturan Fethiye Lisesi Mezunları, keşkek gününde bir araya geldiler. Fethiye liselilerinin Fethiye Lisesi 58. kuruluş yılı keşkek gününe Fethiye Lisesi eski okul müdürleri Ümmet Balaban, Zeyyat Hekimci ve Alim Yörük’ün yanı sıra aynı liseden mezun olan FTSO Başkanı Osman Çıralı da katıldı.

‘Fethiye Lisesi okulunu istiyor’ platformu yürütme kurulu üyeleri  Av. Volkan Yuluk, Serpil Abalı,İsmail Çilenger, İstem Altınçekiç, Bülent Demirci, Tuna Yaşar Özutok, Ali Türk, Ebru Adakale, Işıl Sungur, Memduh Altay, Zeyyat Hekimci, Ulaş Kiper ve Cengiz Cengiz Fethiye lisesinin yine eski okulunda eğitim öğretim yapmasını istediler.

Fethiye Lisesinin 58. Kuruluş yıl dönümü keşkek günü etkinliğinde mezunlar ve aynı okulda görev yapan idareci ve öğretmenler anılarını anlatıp, aynı birlikteliğin devam etmesi gerektiğinin altını çizdiler.

FTSO Başkanı Osman Çıralı; bu okulun yerinin bağışlanırken, okul olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağışlandığı için okul olarak devam ettiğini söyledi. Çıralı, ‘’Buraya katlı otopark yapılmak istendi. Ancak tapudaki şerh nedeniyle okul dışında faaliyeti mümkün olmadı. Bu birlikteliğin devamı için hangi katkı istenirse, FTSO olarak destek veririz’’ dedi.Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (6)Platform üyesi İstem Altınçekiç ise “Fethiye lisesinin adını yaşatmaya devam edeceğiz.Fethiye Lisesi bu eski binasına yeniden kavuşturulmalıdır. “şeklinde konuştu.

Platform üyelerinden Volkan Yuluk ise ‘’Fethiye lisemizi geri istiyoruz. Fethiye Lisemiz bugün 58 yaşındadır. Bu çınar okulumuzu aynı binasında görmek istiyoruz. Bu etkinliğe destek veren ve katılım sağlayan Fethiye Lisesi siz mezunlarına teşekkür ediyorum”ifadelerini kullandı.
Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (15)Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (14)Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (13)Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (10)Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (9)Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (8)Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (5)Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (4)Fethiye Lisesi Mezunları, Eski Okulunda Buluştu (3)

Editör: Erdoğan Cankuş