Doktor, ebe ve hemşireler; Patlangıç Mahallesi 3 No’lu Aile Sağlı Merkezinde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarının yönlendirmesiyle toplanan vatandaşlara kanserde erken teşhisin önemini anlattı.

Vatandaşlar İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün araçları ile Sağlık Hayat Merkezine taşınarak burada ücretsiz tarama işlemleri yapıldı. Kadın kanserleri arasında ilk sıralarda yer alan meme ve rahim ağzı kanserinin erken teşhisi, mamografi ve smear taramaları ile ilçemizde sağlanmaktadır. Mamoğrafi ve rahim ağzı smear işlemi yapılan vatandaşlar tekrar İlçe Sağlık Müdürlüğü araçlarıyla Aile Sağlığı Merkezine bırakıldı.  Bu taramada 144 HPV ve 77 mamografi yapıldı. Vatandaşlar aldıkları eğitim sayesinde bu konudaki farkındalıklarının arttığını ayrıca sağlık çalışanlarının böyle önemli bir hizmeti ücretsiz olarak ayaklarına kadar getirmesinden çok memnun olduklarını belirttiler.

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi, hekim, ebe, hemşire, psikolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimci, fizyoterapist, diyetisyen çalışanlarıyla vatandaşlarımıza danışmanlık ve sağlık hizmeti sunuyor. Fethiye Sağlık Merkezi’nde Kanser Taraması Yapılıyor (3)Fethiye Sağlık Merkezi’nde Kanser Taraması Yapılıyor (1)

Editör: Onur Çadır