Fethiye’de, 2024 yılı hac görevini yerine getirecek olan hacı adayları için üç gün süren kapsamlı bir bilgilendirme semineri düzenlendi. İlçe Müftüsü Kamil Oktay önderliğinde, Şube Müdürleri Yusuf Çobanoğlu ve Hüseyin Hasyılmaz ile İlçe Vaizleri Sultan Oktay, Hanım Gök ve Muhammer Gökmen’in katılımlarıyla gerçekleşen seminerlerde hacı adaylarına, hac ibadetinin önemi ve yapılışı hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Seminer boyunca, hac ibadeti esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar, Mekke ve Medine’deki ziyaret edilecek kutsal yerler ve hacda karşılaşılabilecek temel sağlık sorunlarına yönelik önemli bilgiler verildi. Katılımcılar, seminerin soru-cevap bölümünde merak ettikleri konuları uzmanlara danışma fırsatı buldular.

Etkinlik, katılımcılara sunulan ikramlar eşliğinde sona erdi. Seminerin ardından hacı adayları, kutsal topraklara yapacakları manevi yolculuk için gerekli bilgi ve donanıma sahip olduklarını ifade ettiler.
Fethiye’de Hacı Adayları Bilgilendirildi (4)Fethiye’de Hacı Adayları Bilgilendirildi (3)Fethiye’de Hacı Adayları Bilgilendirildi (1)

Editör: Onur Çadır