Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hac ibadetlerini yerine getirmek üzere Fethiye'den yola çıkacak olan hacı adayları için Çamköy Kapalı Pazar yerinde uğurlama programı düzenlendi. Programa İlçe Müftüsü Kamil Oktay, hacı adayları ve yakınları katıldı. Etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Hacı adaylarına yönelik duaların yapıldığı program, ilahilerin okunmasıyla son buldu. Duygusal anların yaşandığı törende, yakınları hacı adaylarını gözyaşları ve dualarla uğurladı.

İlçe Müftüsü Kamil Oktay, hacı adaylarına hitaben yaptığı konuşmada, bu kutsal yolculuğun önemine değindi ve hacı adaylarına hayırlı yolculuklar diledi. Oktay, "Hac, İslam'ın beş şartından biridir ve sizler bu kutsal görevi yerine getirmek için yola çıkıyorsunuz. Allah yolunuzu açık etsin, dualarınızı kabul etsin," dedi.

Hacı adayları, düzenlenen programın ardından dualar eşliğinde uğurlandı. Adaylar, bu kutsal görevlerini yerine getirmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşarken, yakınları da onları bu özel yolculuğa dualarla uğurlamanın gururunu yaşadı. 

Fethiye'de Hacı Adayları İçin Uğurlama Programı Düzenlendi 2Fethiye'de Hacı Adayları İçin Uğurlama Programı Düzenlendi

Editör: Onur Çadır