Baharın müjdecisi olarak birçok farklı coğrafyada yüzyıllardır kutlanan Hıdırellez, bu yıl da tüm Türk coğrafyasında büyük bir coşkuyla karşılandı. Fethiye’de Hıdırellez, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Belediyesi ve Fethiye Muhacirler Derneği’nin düzenlemiş oldukları şenlik ile Aksazlar Koyu’nda başladı.  Hıdırellez Şenliği’nde sanatçılar Mustafa Selçukoğlu, Gürkan Girgin ve Emre Övek sahne alırken müzisyenleri dinlemeye gelen vatandaşlar şenliğin tadını çıkardı. Piknik havasında yapılan şenlikte bol boy oynandı. Fethiye Muhacirler Derneği Başkanı Başkanı Murat Kocatepe, “İnandığımız ve yapabileceğimiz işlere yöneldik bunun sonucunda 600 üye sayısına yaklaştık” dedi.Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (14)

“Yapamayacağımız Hiçbir Şeyin Sözünü Vermedik”

Fethiye Muhacirler Derneği Başkanı Başkanı Murat Kocatepe yaptığı açıklamada, “İnşallah ülkemiz adına bolluk ve bereketin çok olduğu bir yıl geçiririz. Biz de üç yıl önce bu göreve layık görüldük. Bizlere inanan bizlerle yürüyecek arkadaşlarla yola çıktık. Öncelikli vizyonumuz arkadaşlarla birlikte yardıma muhtaç olan veya söyleyemeyen her vatandaşımız için kapı kapı dolaşarak maddi manevi her konuda yarasına merhem olmaya çalıştık. Tabi ki buradaki en büyük pay siz değerli üyelerimizi ve bizleri takip eden dostlarımızın sayesinde olmuştur. Yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik asla taraf turan ayrımcı olmadık hiçbir zaman tek başıma karar almadım. Yönetim kurulunun çoğunluğu ne dediyse onu yaptık tabi ki onursal başkanımız babam Salih Kocatepe’nin dernek kurucumuzun izinden ve bilgisinden çok faydalandık başkanlığım boyunca bayramda çocuk giydirmek erzak ihtiyacı iş imkanı ve sizlerin de katkılarıyla yüzyılın felaketi olan depremde depremzedelere yardım göndererek sevgili üyelerimiz bizler hiç kimsenin ayak izlerini takip etmedik. İnandığımız ve yapabileceğimiz işlere yöneldik bunun sonucunda 600 üye sayısına yaklaştık. Ayrıca bize çok yardımcı olan değerli kardeşlerimize ve buraya gelen tüm misafirlerime çok teşekkür ediyorum. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımıza Fethiye Belediye Başkanımıza her zaman yanımızda oldukları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (18)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (17)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (16)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (15)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (13)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (12)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (11)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (10)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (9)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (8)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (7)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (6)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (5)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (4)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (3)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (2)Fethiye’de Hıdırellez Şenlik Havasında Kutlandı (1)

Editör: Onur Çadır