Fethiye’de eğitim, ibadet ve sağlık hizmeti için okuldan camiye kuran kursu ihtiyaçlarından Fethiye Devlet hastanesi ihtiyaçlarına kadar pek çok hizmete imza atan 72 yaşındaki Hayırsever Hüseyin Yılmaz son olarak Fethiye devlet hastanesi anjiyo merkezi inşaatında gerçekleştirip kalp hastalarına umut oldu. Yaklaşık 15 gün önce hizmete giren ve her gün  3-4 acil kalp hastasının Muğla ve Antalya ya gitmeden hayata döndürüldüğü anjiyo merkezinin inşaatını üstlenip bağışlayan emekli evli iki çocuk babası Hüseyin Yılmaz “Çocuklarımız okusun, hastalarımız iyileşsin vatandaşlarımız ibadetlerini rahat yapsın diye okul, cami ve sağlık için hayırlara devam edeceğim nasip olursa şimdi güvenlik güçlerimiz için Fethiye’de hayır yapmak istiyorum “dedi.

Demir doğrama işçiliğiyle kazandığı parayı Fethiye’de 16 derslikli Hüseyin Yılmaz İmam Hatip Ortaokulunu yaptıran, Kayaköy’e merkez camisini kazandıran Fethiye Devlet Hastanesi’nin 96 penceresinin havalandırma camlarını  yaptıran Karaçulha 15 Temmuz Kuran Kursu’nun tüm fayans ve seramiklerini karşılayan Fethiye devlet hastanesi eczanesi ek binasını yaptıran  Hayırsever Hüseyin Yılmaz Türkiyede sadece 10 ilçede bulunan anjiyo merkezi ünitesi içinde harekete geçip hastane içinde anjiyo bölümü inşaatını yaptırarak kalp hastaları hastalarına umut oldu. Ömrünü çalışmaya adayan iki çocuk babası Hüseyin Yılmaz vatan sevgisini devletinin ihtiyacı olan kurumlara yaptığı Bağışlarla gösterirken gurur duyduğunu söyledi. Özellikle son dönemde turistik İlçe olan  Fethiye’de anjiyo merkezi olmadığı için hemen her yaştan kalp krizi geçirip hayatını kaybedenleri işitince üzülen Hüseyin Yılmaz sağlık bakanlığının Fethiye için anjiyo cihazı ihalesi açtığını öğrenince devlet hastanesi baş hekimi  Dr Yavuz Okulu ile temasa geçerek anjiyo merkezi ünitesi inşaatını üstlenebileceğini bildirdi. Kısa sürede hastane içerisinde anjiyo merkezi ünitesini yaptıran Hüseyin Yılmaz cihazın monte edilmesiyle büyük Sevinç yaşadı. Başhekim Yavuz Okulu kardiyoloji uzmanı Doç Dr İsmail Bolat Hayırsever Hüseyin Yılmaz’a teşekkür ederken Yılmaz Gazetemizi yaptığı açıklamada “Eğitim, Sağlık ve diyanet için yaptığım hayırlar ile gurur duyuyorum. Ülkeme vatandaşlarıma nasıl yardımcı olabilirim diy düşünerek devletime bağış anlamında destek olmaktan mutlu oluyor, gurur duyuyorum. Çocuklarımız okusun, hastalarımız iyileşsin vatandaşlarımız daha iyi koşullarda ibadet etsin diye çaba gösteriyorum. Milli eğitim sağlık bakanlığı ve diyanet teşkilatımıza gelen talepler doğrultusunda imkanlarım ölçüsünde destek oldum. Şu ana kadar güvenlik güçlerimiz için bir hizmet yapamadım. Nasip olursa güvenlik teşkilatımız içinde Fethiyede gelecek talep üzerine gayret gösterip bağış yapmak istiyorum “şeklinde konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 09.24.46 497036EdWhatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 09.24.45 058Bffe0Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 09.24.43 75B015CfWhatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 09.24.43 C5294161Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 09.24.41 954Cf099

Muhabir: Erdoğan Cankuş