Ligin 31. haftasında seyircisi önünde küme düşmesi garantilenen Uşakspor’u ağırlayan Fethiyespor, karşılaşmayı Ramazan, Nurettin, Ahmet ve Murat’ın attığı gollerle 4-0 kazanmasını bildi. Lacivert beyazlı takım güzel bir galibiyetin ardından 24 Mart Pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Derincespor hazırlıklarına da başladı. Disiplin ve hedef ile takımın iyi yerlere geldiğini söyleyen Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, ligi tamamlayıncaya kadar en yüksek puanı toplamak için çalışacaklarını söyledi. 8 haftadır kaybetmeyen bir Fethiyespor olduğunu hatırlatan Dinçel, seriyi devam ettireceklerini kaydetti.

Fethiyespor’un Rakibi Derincespor

Fethiyespor ligde 39 puanla 9. Sırada yer alırken, Derincespor ise 28 puanla 17. sırada bulunuyor. Ayrıca Derincespor’u, Fethiyespor’dan ayrılan Teknik Direktör Taner Güller’in çalıştırması her iki takımı da bildiği için tehlikeli olarak yorumlanıyor.

“7 Maçta En Yüksek Puanı Toplamaya Çalışacağız”

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahattin Dinçel, “Hafta sonu ligin genç zayıf ekipleri Uşak’la karşılaştık. Bu engeli iç saha açtık. İyi oyundu iyi skorla bitirdik. Önümüzde 7 maçlık bir periyot var. Ligin bitimine kadar... Bu hafta sonu derince deplasmanına gideceğiz. Derince deplasmanı hazırlıklarına dün itibariyle başladık. Fethiyespor her maçına kazanmak için çıkacak. Mümkün olduğu kadar en fazla puanı toplayıp ligi bitirebildiği en yüksek notla bitireceğiz. Tüm hedefimiz bu. Mutlaka bu kalan 7 maçlık periyotta hedefi olan takımlarla oynayacağız. Hedef nedir? Kimi takım alt sıralardan kurtulmaya çalışıyor kimi takım şampiyonluk mücadelesi veriyor kimi takım da play off hattının içerisinde yer almaya çalışıyor. Bu periyotta hedefsiz hiçbir takımla oynamayacağız. Bakıldığında her maçın kendi adına çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ama biz biraz önce de ifade ettiğim gibi Fethiyespor olarak kalan 7 maçta en yüksek puanı toplamaya çalışacağız. Her maça da kazanmak için çıkacağız” ifadelerini kullandı.

“8 Haftadır Kaybetmeyen Bir Fethiyespor Var”

Konuşmasını sürdüren Selahattin Dinçel, “Bizim işimiz gerçekten disiplin barındıran bir iş. Ben iş disiplinini seven teknik adamım. Oyuncularımdan da özellikle iş anında ciddi olmalarını ve odaklanmalarını istiyorum. Burada rakibin kim olduğu hiç önemli değil. Bunu söylemeye çalışıyorum. Çünkü her futbolcunun hedefi; resmi maç oynamak, resmi maçta göstereceği performansta kendini maddi manevi yukarıya taşımak. Futbolcularda hedefi mutlaka yakalayabilmek için resmi maçları iyi geçirmek zorunda. Futbolcular nasıl çizginin içindeyse bizde çizgilerin dışında aynı heyecanı yaşıyoruz. Eğer motivasyonu kaybedersek, isteği arzuyu kaybedersek başarılı olamayız. Hepimizde bu istek bu arzu olduğu sürece başarılı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Fethiyespor sıkıntılı bir süreçteydi. Hep birlikte el birliğiyle burada yönetimimiz, başkanımız, taraftarlarımız, basınımız, futbolcularımız, personelimizle birlikte bu süreci atlattığımızı düşünüyorum. Matematiksel olarak hesap yapıldığında herkesin sıkıntısı olabilir. Belli bir çizgiye takımımız ulaştı. 8 haftadır kaybetmeyen bir Fethiyespor var. İnşallah bunu bu hafta Derince maçında da devam ettireceğiz. 9 haftaya çıkaracağız. Her maç 3 puana talibiz. İnşallah bunu gerçekleştiririz. Sezonun sonunda da yapacağımız değerlendirmede güzel şeyler konuşuruz. Ben bunu temenni ediyorum. Ciddi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Editör: Onur Çadır