Fethiye’de demir doğrama işi ile uğraşarak kazandığı parayı Fethiye’de Devlet Hastanesi, okul ve cami için harcayan hayırsever iş insanı Hüseyin Yılmaz’a Fethiye Kaymakamlığında plaketini Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş sunarken, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Yavuz Okulu da hazır bulundu. 

Plaket töreninin ardından görüşlerini aldığımız hayırsever Hüseyin Yılmaz, ‘’İnsanlığa hizmet için yaptım. Çok mutluyum.’’ dedi.

Whatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 12.28.57 F44Bee61
‘’Fethiye’de Bu Denli İhtiyaç Olduğunu Düşünmemiştim’’

Yılmaz, ‘’Sağlığım el verdiği müddetçe vatanım ve milletim için elimden gelen çabayı harcıyorum.
Bugün aldığım plaketler de Sağlık Bakanlığına yapmış olduğum hizmetler için verildi. Bunun için de çok mutluyum. Kazandırmış olduğum anjiyo ünitesi Fethiye’ye bu kadar ümit etmiyordum ki haddinden fazla hasta olduğunu tahmin etmiyordum. Açıkçası hayretle izliyorum. Bu yüzden de çok büyük bir hizmet yaptığımı düşünüyorum. Ama tabi bunu benim konuşmam yersiz olur. Milletin takdirine sunmak gerekir.’’

‘’Büyük Bir Gurur Duyuyorum’’

Hayırsever Hüseyin Yılmaz soru üzerine, sağlık ve eğitim alanında kazandırdığı projeleri anlattı. Yılmaz; ‘’Sağlık Bakanlığı Fethiye Devlet Hastanesi’nin yatakhanelere eski sistem yapıldığı için hava alması adına 96 tane pencere açtım. Ameliyathaneye hastalar mikrop kapmasın diye dezenfektan makinesi sağladım. 450 metrekarelik bir eczane yaptık. İçini de boşalttık, projeyi de hazırlayınca anjiyo merkezini hazırladım. Devlette makineyi verdi, şu anda da hizmetini yürütüyorlar. 16 derslikli 5 katlı büyük bir okul yaptırmıştım. Kayaköy’de de bir cami yaptırdım, diyanete teslim ettim. Bütün bunlarla büyük bir gurur duyuyorum.’’ diye konuştu.

‘’Memleketimize, Milletimize Hayırlı Olsun’’

‘’Başka kazandırmak istediğim projeler aklımda var tabi ama yapılmamış bir işin konuşulmasını çok uygun görmüyorum. Allah nasip ederse olur. Fethiye’mize, milletimize her şey için hayırlı uğurlu olsun diyorum. Milletimize, memleketimize, ülkemize hizmet verdiğim için gerçekten çok mutluyum. Allah herkese sağlık, huzur versin.’’ ifadelerini kullandı.

Whatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 12.33.16 30752C0B

Editör: Erdoğan Cankuş