İnlice Mahallesi'nde ilk defa düzenlenen yörük şenliği coşkulu geçti. Geleneksel yörük kıyafetleri, halk oyunları ile renklenen şenlik, katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Şenlikte sahne alan İsmail Peynirci ve delbekçi Ayşe, geleneksel müzikleriyle katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Yörük kültürünün zenginliklerini yansıtan gösteriler ve etkinliklerle dolu olan şenlik, büyük ilgi gördü. Etkinliğe Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Veli Uysal, çeşitli mahalle muhtarları, Yörük derneklerinin başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Mahalle Muhtarı Kezban Gök, “İlk Yörük şenliğimizi mahalle sakinlerimizle birlikte gerçekleştirdik” diyerek, etkinliğin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca, şenliğin düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti ve bu tür etkinliklerin mahalle kültürünü pekiştirdiğini belirtti.

İnlice Mahallesi’nde Yörük Şenliği Coşkusu (10)İnlice Mahallesi’nde Yörük Şenliği Coşkusu (9)İnlice Mahallesi’nde Yörük Şenliği Coşkusu (7)İnlice Mahallesi’nde Yörük Şenliği Coşkusu (8)İnlice Mahallesi’nde Yörük Şenliği Coşkusu (5)İnlice Mahallesi’nde Yörük Şenliği Coşkusu (4)İnlice Mahallesi’nde Yörük Şenliği Coşkusu (2)İnlice Mahallesi’nde Yörük Şenliği Coşkusu (1)

Editör: Onur Çadır