Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, Ramazan Ayı’nın sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşma ruhunu lösemi ve kanser mücadelesi veren hastalarının evlerine taşımakla kalmıyor, düzenlediği büyük iftar buluşmalarıyla kanser hastalarıyla aynı masada bir araya geliyor. LÖSEV, yüzlerce kanser hastası ve ailesinin katıldığı büyük iftar yemekleri ile kanser hastalarına moral vermeyi, dayanışma duygusunu yaşatmayı, ekonomik zorluklar içinde uzun bir tedavi sürecinde kendilerinin yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlıyor.

Bu kapsamda, Fethiye’de bir otelde düzenlenen LÖSEV’in geleneksel iftar yemeğinde, lösemi ve kanser hastası çocukların ve aileleri ile birlikte yetişkin kanser hastaları ve iyileşmiş gençler bir araya geldi.  LÖSEV İzmir Aktif İletişim Yönetmeni Deniz Kurt, Fethiye iftar buluşmasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Bugün burada, bir kez daha, umut ve dayanışma dolu bir LÖSEV iftar buluşmasında bir araya geldik. LÖSEV olarak, tam çeyrek asırdır olduğu gibi bu özel akşamda da çocuklarımızın ve ailelerimizin yanında olmak, birbirimize güç ve moral vermek için buradayız. Ramazan sofraları, paylaşma, sevgi ve şefkat duygularımızı pekiştirdiğimiz, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz sofralardır. Kıymetli ailelerimiz, sizler LÖSEV’in en değerli parçalarısınız. Bizler için her biriniz çok önemlisiniz ve mücadelenizle ilham veriyorsunuz. Bu mücadelede hepimiz birlikteyiz ve sevgi ile umut ile tüm zorlukların üstesinden geleceğiz. Büyük LÖSEV ailemizin çok kıymetli üyeleri olarak her biriniz iftar programımıza hoş geldiniz! Buradan kıymetli bağışçılarımıza ve gönüllülerimize de teşekkürlerimizi ileterek birlikte nice iftarlara ulaşmak dileğiyle, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.

Fitre, Fidye ve Zekâtlarınızla Önce Çocuklar İyileşsin

Deniz Kurt “Ramazan ayı boyunca yapılan fitre, fidye bağışları ile kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok gıda desteği ailelerin evlerine kadar gönderiliyor. Ayrıca Zekât bağışları ile sosyal hizmet uzmanlarınca yoksunluğu tespit edilmiş lösemi ve kanserle mücadele eden çocuklar ve annelerinin banka hesaplarına 12 ay boyunca nakit yardım olarak iletiliyor. Tüm bu desteklerin yanı sıra LÖSEV’in LÖSANTE Hastanesinde ise ihtiyaçlı lösemi ve kanser hastası çocuklara tamamen ücretsiz tedavi sunuluyor. Ramazan Bayramı bağışlarıyla yoğun bakımdan kan ve trombositlerine, yurtdışı ilaçlarından o ilaçları koyacakları buzdolaplarına kadar Lösemili Çocukların ve ailelerinin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

Sizler de Ramazan Ayı’nda Türkiye’deki bütün banka şubelerinin bağış ekranlarından, ülkemizin her köşesindeki PTT şubelerinden, LÖSEV Ofislerini arayarak ya da ziyaret ederek, tüm faturalı hatlardan 3406’ya LÖSEV, BAĞIŞ, MÜCADELE, CAN, TUĞLA ya da 1998’e FİTRE yazıp bir SMS göndererek bağışınızı gerçekleştirebilir, 0312 447 06 60 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz” diye konuştu.

Lösev 4Lösev 2Lösev 3Lösev

Editör: Erdoğan Cankuş