Karaçulha Mahallesi'nde öğle saatlerinde bir araziye dev kuleler getirildi. Vatandaşların dikkatini çeken çalışmanın baz istasyonu inşası olduğu öğrenildi.  Baz istasyonunun kurulması planlanan alanın yakınında yaşayan vatandaşlar, istasyonun sağlığa zarar vereceği gerekçesiyle tepkilerini dile getirdi. Mahallede bir araya gelen sakinler, çeşitli platformlarda seslerini duyurarak, istasyonun kurulmasının sağlık açısından tehlikeler yaratabileceğini ve yaşam kalitelerini olumsuz etkileyeceğini ifade ettiler. Whatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 17.41.36 7Ce14A48Çalışmanın İzni Olmadığı Ortaya Çıktı

Çalışmalar polis ve zabıta ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen ekipler çalışmanın izin belgesini istedi. Baz istasyonu kurulumunun izni olmadığı ortaya çıkınca çalışmalar durduruldu. Olay yerine toplanan mahalle halkı, yaşam alanının ortasında baz istasyonu istemediklerini belirttiler.  

 “Vatandaşlardan Uzak Yerlerde Olsun”

Karaçulha Mahallesi sakinlerinden Halil Daşar, “Mahallenin orta yerine gelmişler baz istasyonu yapıyoruz diyorlar. Buraya baz istasyonu yapılır mı? Burada yaşlılarımız, tarım, turizm var. Bu köyün orta yerine 35 metre verici dikilir mi? Bunun yeri Mendos Dağı’nın başıdır. Burada yapılması için yetkili belgesi istedik yok dediler. Hemen güvenlik amirlerimiz, kurum amirlerimiz, zabıta amirlerimiz geldi. Daha uygun yere yaptıracağız. Biz vericiye karşı değiliz ama bunun yeri burası değil. Vatandaşlardan uzak yerlerde olsun. Mahalle halkıma, belediyeme, kurum amirlerime tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Geldiler ve müdahale ettiler. Bu baz istasyonunun burada olmasını engellediler” diye konuştu.Whatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 17.41.38 50Ae4774“Kesinlikle İstasyonun Kurulmaması Gerektiği Netleşti”

Karaçulha Mahallesi sakinlerinden Asiye Güldür, “Mahallemizde üretim yapıyoruz. Domates, salatalık, patates ve zeytin ağaçlarımızı diktik. Şimdi bu zeytin ağaçlarımız kurulan baz istasyonun tam dibinde. Biz zeytin ağaçlarımızın yağlarını yiyoruz. Zaten bu istasyon bitkilerin sağlıklı yetişmesini engelleyecek. Ayrıca tarım giderek yok oluyor, biz tarımın yaşaması için gece gündüz mücadele veriyoruz. Sen şimdi gelip bu zeytin ağaçlarının dibine baz istasyonunu dik sonra da tarımı yaşatalım de. Bu istasyonu kurmak isteyen kişiler ilçe tarımdan, belediyeden izin almamışlar. Sağ olsun zabıta ekipleri ve polis arkadaşlar geldiler izin belgelerini istediler ve izin belgeleri de yok. Biz yazı olarak görmek istedik bize sunamadılar. Buranın kesinlikle istasyonun kurulmaması gerektiği netleşti” şeklinde konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 17.41.37 21745BafWhatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 17.41.36 33Bc3A37Whatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 17.41.36 452584A1

Editör: Onur Çadır