Çanakkale Destanının 109.yıl dönümü nedeniyle Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş beraberinde Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, Fethiye Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, Fethiye Jandarma komutanı Mustafa Çiçek, Fethiye Sahil Güvenlik Komutanı Burak Akanpınar, Belediye Başkan Vekili Sami Kemik, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay ile Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Namık Ünal, Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş ile protokol üyelerini karşılarken yaptığı açıklamada ”Kaymakamımız ve devletimiz her zaman yanımızda sizlere çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş da “Bugün şanlı 18 Mart Çanakkale deniz zaferinin 109.yıldönümü.250 bin Şehit vererek kazandığımız tarihi zaferin kahramanların saygı ve rahmetle anıyoruz. Allah onlardan razı olsun. Onların sayesinde bu millet bu vatan Ayaktadır. Onlara çok şey borçluyuz. Devlet olarak onlar bize emanet.. Şehit yakınları ve gazilerimiz bize emanet Ebediyete intikal eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş ziyarette Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma derneğinin onur defterine duygularını yazıp imzaladı.
Whatsapp Görsel 2024 03 18 Saat 13.49.01 94F4Df18Kaymakam Ertaş, ‘’Bu Vatan, Bu Millet Şehit Ve Gazilerimizin Sayesinde Ayaktadır’’ (10)

Editör: Erdoğan Cankuş