Kaymakam Ertaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘’Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş” olarak kabul edilişinin 103. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Bu vesileyle milli ve manevi değerlerimizin yılmaz bekçilerini bir kez daha minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Her kıtasında milletimizin büyüklüğü, her mısraında atalarımızın kahramanlığı olan İstiklal Marşımız, birlik ve beraberliğimizin,  hürriyet aşkımızın en güçlü ifadesidir. İstiklal Marşı, vatanın her karış toprağı aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin kanıyla sulanırken, acıyla ve gözyaşıyla yoğrulurken, inancını ve imanını yitirmeyenlerin özgürlük haykırışlarının sesidir. Bağımsızlık uğrunda ezelden beri hür yaşamış milletimizin bağrından her zaman ve her koşulda azimli ve cesur liderler ve fikir adamları çıkmıştır. Korkusuzluğu ve ileri görüşlülüğü ile vatanımızı düşmandan kurtarıp bağımsızlığımızı bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal’in liderliğiyle uyanan Anadolu toprağı, bağımsızlığınıkazanmaya hazırlanan aziz milletimizin kendinde özgüven, güç ve cesaret bulmasını sağlayan şair ve fikir adamı Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle şahlanmış ve Milli Mücadele başarıya ulaşmıştır. 

İşte bu gururlu ve kutlu günde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, kükremiş sel gibi bendini çiğneyip aşan, yurduma alçakları uğratmamak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor,  aziz milletimize saygılarımı sunuyorum.’’
 

Editör: Esra Kapıcı