Ertaş, mesajında şu ifadeleri kullandı: ‘’Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün korunmasında, ülkemizde huzur ve güvenliğin sağlanmasında, üstün bir vazife anlayışıyla görev yapan Jandarma Teşkilatımızın, bugün 185. Kuruluş Yıldönümünü gururla kutlamaktayız.

 Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizin huzuru ve güvenliği için gece-gündüz fedakârca çalışan Jandarma Teşkilatımız; eğitimli personeli, donanımı, disiplini, vatan-millet sevgisi, üstün vazife bilinci ve kabiliyetiyle, insanımızı merkeze alan bir anlayışla kanunları uygulayarak, asayişten teröre, toplumsal olaylardan trafiğe, kaçakçılık suçlarından organize suç çeteleriyle mücadeleye kadar, geniş bir yelpazede görev yapmaktadır.

Büyük bir vazife aşkı ve sorumluluk anlayışı içerisinde görevini yerine getiren jandarma teşkilatımızın değerli mensuplarını; hayatlarını feda etme uğruna ortaya koydukları cesur, kararlı ve özverili çalışmalar için tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle görevini ifa ederken, vatan, millet ve Cumhuriyetine aşk ve sadakatle bağlı, tevazu, feragat ve fedakârlık örneği gösteren, Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü kolluk gücü olan Jandarma Teşkilatımızın 185. kuruluş yıl dönümünü kutluyor;  başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, gazilerimizi minnetle anıyorum. Görevi başında bulunan Jandarma personelimize başarılar diliyorum.’’ 

Editör: Esra Kapıcı