Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: ‘’Milli birlik ve beraberliğimizin en yüksek seviyede tezahür ettiği, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı bir Kurban Bayramı’nı daha hep birlikte karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar; Sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve kardeşçe kucaklaştıkları,  milli, manevi ve dini duyguların sevgi ve barışla harmanlandığı “millet olma şuurunun”  kuvvetlendiği çok önemli ve özel günlerdir.

İnanıyorum ki, bu bayramda da kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğiz.

Bayram süresince, bayram sevincinin acıya ve kedere dönüşmemesi için trafikte daha dikkatli olalım, trafik kurallarına uyalım, birbirimize hoşgörülü davranalım.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının, milletimize ve aziz hemşehrilerime sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini dilerim. Dünya genelinde yaşanan acıların bir an önce son bulmasını temennilerimle; şehit yakınları ve gazilerimiz başta olmak üzere halkımızın, tüm kamu görevlisi arkadaşlarımın, mahalle muhtarlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın bayramını en kalbi dileklerimle kutlar, sevgi ve selamlarımı sunarım.’’

Editör: Esra Kapıcı