Fethiye’ye gelen tatilciler Babadağ’ın eteklerinde bulunan yaklaşık 350 metreye varan sarp kayalıklar ile çevrili Kelebekler vadisinin eşsiz manzarasını kuş bakışı görebilmek için Faralya Mahallesi’ndeki kayalıklara akın ediyorlar. Yerli ve yabancı tatilciler Dünyaca ünlü Kelebekler vadisini yüksekten izlemek ve fotoğraf çektirmek için araçlarını yol kenarlarına park edip manzarayı en iyi görebilecekleri kayalıklarda yer almaya çalışıyorlar.Yol seviyesinden 50-60 metre aşağıya kadar inen tatilciler hiç bir önlemin bulunmadığı uçurumun kenarına kadar gelerek düşme tehlikesine aldırmadan selfie çekip bu anı görüntülemeye çalışıyorlar.

CAM SEYİR TERASI YAPILMASI İSTENDİ

Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, manzara seyrederken fotoğraf çekerken kazaen ölümlerin yaşandığını hatırlatıp, 'Fethiye Kaymakamlığına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne, Muğla Valiliği ne defalarca bu bölgeye bir cam seyir terası yapılması için başvurduk. Bir sonuç alamadık.Tehlike ortada. Seyir Terası yapılırsa bu tehlikeli görüntülerde ortadan kalkacaktır.'ifadelerini kullandı.

Kelebekler Vadisinde Tehlikeli Seyir (1)Kelebekler Vadisinde Tehlikeli Seyir (14)Kelebekler Vadisinde Tehlikeli Seyir (13)Kelebekler Vadisinde Tehlikeli Seyir (12)Kelebekler Vadisinde Tehlikeli Seyir (10)Kelebekler Vadisinde Tehlikeli Seyir (7)Kelebekler Vadisinde Tehlikeli Seyir (3)

Editör: Erdoğan Cankuş