Fethiye Körfezi’nin temizlenmesi gerektiğini her zaman vurgulayan Kökten, “Fethiye’mizin yanındayız. Yapmamız gereken ne ise elimizden geleni 7/24 yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Cumhur İttifakı MHP Adayı Muhammet Kökten, körfez temizliği için gelen gemiler ile ilgili soruyu da cevaplandırırken, Fethiye kalesi ve Ölüdeniz için alternatif yol konusu hakkında da konuştu.
“Körfez Temizliği Seçim Vaadi Olmamalı”

Muhammet Kökten, körfez temizliğinin bir proje olmaması gerektiğini ifade ederek; ‘’Aday adaylığımda ve adaylık sürecimde hep şunu dile getirdim, körfez temizliği bir proje olmamalı yani seçim vaadi olmamalı demiştim. Körfez temizliği Fethiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın ortak sorunudur. Dolayısıyla ben bu gemiler ile ilgili şunu söyleyebilirim ki hiçbir şekilde gemilerin geriye gitmemesi gerektiğini düşünüyorum.  Bizler, Fethiye’de yaşayan ve Fethiye’de ekmek yiyen insanlar olarak Fethiye körfezinin temizliği ile ilgili Sayın Başkanımız Alim Karaca bizden ne isterse ben şahsım Muhammet Kökten olarak Fethiye körfezinin temizliği ile ilgili ne yapmamız gerekiyorsa ben çalışmaya hazırım.’’ dedi.
“Fethiye Körfezi Temizlenmeli”

Kökten, ‘’Geminin burada çalışması ile ilgili sürecin devam etmesi gerekiyor. Fethiye Belediye’si de ben öyle tahmin ediyorum ki önümüzdeki süreçte mutlaka ilgili bakanlık ile temasa geçecektir, ilgili bakanlık ile ortak ve koordineli bir şekilde çalışmaya devam ederek Fethiye körfezinin temizlenmesi ile ilgili çalışmaları başlatacağını inancım tamdır. Biz ile veya Cumhur İttifakı ile ilgili her hangi bir şekilde yapmamız gereken ne varsa 7/24 hazırım. Yani seçim böyle oldu diye Fethiye’mizi kaderine terk edecek değiliz.’’ ifadelerini kullandı.
“Fethiye Kalesi Hakkında Bakanlık İle Görüşmüştük”

Kökten, Fethiye Kalesi ile ilgili de ‘’Bunun haricinde de Fethiye Kale’miz ile ilgili biliyorsunuz turizm bakanımız ile görüştük. Turizm bakanımız burayı yatırım planına aldı. Fethiye turizmin özellikle kültür turizmin ve turizmin 12 aya çıkarması ile ilgili ciddi bir proje bunun da takip edilmesini ve bunun ile ilgili de yapmam gereken ne ise her daim hazırım.’’ dedi.
“Fethiye’yi Kaderine Terk Edecek İnsanlar Değiliz’’
Kökten, son olarak Ölüdeniz’de planlanan alternatif yol ile ilgili de şunları söyledi: ‘’Ölüdeniz’de alternatif yol ile ilgili son imzaya gelmişti biliyorsunuz, bu konu ile ilgili çalışmanın devam etmesini burada trafik kronik bir sorun haline gelmişti biliyorsunuz. Bu konu ile ilgili yapmamız gereken ne ise yani kısacası biz seçim sonucu böyle oldu diye Fethiye’yi kaderine terk edecek insanlar değiliz. Her ne olursa olsun biz her daim Fethiye’mizin yanındayız. Yapmamız gereken ne ise elimizden geleni 7/24 yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın ve seçim sonuçları da tüm Fethiye halkımıza tekrardan söylüyorum hayırlı ve uğurlu olsun.’’

Editör: Esra Kapıcı