"Taşyaka mahallemizde cami yok. Parklarımıza bakım yapılmıyor. Bize hizmet gelmiyor. Bize sahip çıkan yok, bize sahip çıkın" diyen mahalle sakinlerine seslenen Kökten "Az kaldı 1 Nisan'da geliyoruz" diye cevapladı.

Katılımın yoğun olduğu gecede vatandaşlara hitap eden Başkan Adayı Kökten, "İki aydan buyana Fethiye'nin 41 Mahallesini tek tek dolaştım. Ben ve ekibim çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadık. Her gittiğimiz yerde halkımız, 5 yıldan bu yana, 10 yıldan buyana hiç bir şey değişmedi diyorlar. Halkımız artık merkezi hükümeti istiyor" diye konuştu. Muhammet Kökten (2)Taşyaka Halk buluşmasına Ak Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz, Ak Parti Fethiye Belediye Başkan Aday Adayları Harun Yiğit, Salih Eroğlu, geçmiş dönem Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, Eski Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Murat Çağlar Ayıkol, MHP Fethiye İlçe Başkanı Abdülkadir Tekin, Büyük Birlik Partisi Fethiye İlçe Başkanı İsmail Tombak, Doğru Yol Partisi Fethiye İlçe Başkanı İsmail Duran, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda partili katıldı. Taşyaka halk buluşmasında konuşan Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten "İki aydan buyana Fethiye'nin 41 Mahallesini tek tek dolaştım. Ben ve ekibim  çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadık.  Her gittiğimiz yerde halkımız 5 yıldan bu yana, 10 yıldan buyana hiç bir şey değişmedi diyorlar. Halkımız artık merkezi hükümeti istiyoruz diyor. Aday adaylığı ve adaylığım süresinde şimdiye kadar hiç kimse hakkında kötü söz söylemedim. Hep şunu söyledim. Geçmiş dönem başkanlarımıza yaptıkları için teşekkür ediyorum. Onlar Fethiye için bir taş üstüne bir taş koydular ise, ben üç taş koyacağım. Ben Fethiye için çalışmak istiyorum. Ben şimdiye kadar Fethiye için şimdiye kadar verdiğim hiç sözü kendi başıma söylemedim. Hep ilgili Bakanlar ile görüştüm, söz aldım ve size söz verdim. Ben yapacağım işlerin sözünü verdim. Yapamayacağım hiç bir iş için söz vermedim. Önümüzdeki beş yıl için de nasıl seçim çalışmalarımda hızıma yetişilmiyorsa, yapacak olduğum hizmetlerinde hızına yetişemeyeceksiniz. Biz varlık içinde yokluk çeken bir köy durumundayız. Dibimizde hepimizin bildiği sanayi sitemiz var. Sanayi ziyaretimde kaldırımda araç tamir eden esnaflarımızı gördüm. Biz yapacak olduğumuz yeni sanayi sitesi ile esnafımız rahat edecek. İsteyen esnafımız yeni sanayi sitesine gidecek istemeyen gitmeyecek.  Fethiye’mizin sorunlarının merkezi hükümetin desteği olmadan çözülmeyeceği aşikar. Belediyemizin bütçesi ile var olan sorunlarımızın çözülmesi mümkün değil.  Önümüzdeki beş yıl için de hep aranızda olacağım" diye konuştu.
''FETHİYE'Yİ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIM''
Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten; ''Trafik sorununu çözmek için katlı otopark yapacağız. Şehir merkezindeki trafiği rahatlatmak için, tüm halkımızın görüşünü alarak yapacak olduğumuz, yeni belediye hizmet binası ile şehir merkezinden taşıyacağız. Herkesin Fethiye Belediyesi Hizmet binası diyeceği bir bina yapacağız. Fethiye tersanesini ziyaret ettim. Çok zor şartlarda çalışıyorlar. Kıyıya bir tekne çekilirken yol trafiğe kapanıyor. Yeni bir yat çekek yeri yapacağız herkese hayırlı olsun. 12 ay turizm yapmak için kültür turizmini hayata geçireceğiz. Turizm Bakanımız Fethiye'ye geldi,  Fethiye kalesinin turizme kazandırması için söz verdi. Fethiye'yi hak ettiği yere taşıyacağım.  500 yataklı devlet hastanesin yapımına başlanıyor. Fethiye'nin en büyük eksikliği olan Anjiyo merkezi halkımıza hizmet vermeye başladı. Fethiye’mize hayırlı olsun. Taşyaka halkının bir sağlık ocağı talebi var. Sağlık Bakanımız ile görüşerek bu sorunun çözümünü sağlayacağım. Sosyal tahsis isteğinizi biliyorum. Göreve geldiğimizde 41 mahallemize sosyal tahsis yapacağız. Sanayi'nin oradan geçen kanalın ıslahını istiyorsunuz, bu ıslah çalışması körfez temizliği projemizin içinde. Parkların bakımsız olduğunu söylediniz, tüm parklarımız pırıl pırıl olacak. Halk evleri ile sorduğunuz soruya şöyle cevap vereyim. Her mahalleye halk evi yapacağız. Ancak işleyişinde değişiklik yapacağız. Fethiye'ye tatile gelen turist ile Fethiyeli vatandaşlarımızı halk evi uygulamasında aynı şekilde faydalanmayacak. Bu arada esnafımızı da korumak zorundayız. Göreve geldiğimizde muhtarlar masası kuracağız. Tüm muhtarlarımız ile birlikte hareket ederek sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Ben Fethiye'nin tüm sorunlarını muhatapları ile fikir alış verişi yaparak çözeceğim" ifadelerini kullandı. 

OTGÖZ "SİZDEN BEŞ YIL İÇİN ÖDÜNÇ OY İSTİYORUM"

Ak Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz yaptığı konuşmada Fethiye'nin iktidar ile buluşmasının önemine değindi. Fethiye'nin geleceği için halktan 5 yıl için ödünç oy isteyen Otgöz yaptığı konuşmada " Göreve geldiğimiz günden buyana Muğla'nın sorunlarını tek tek çözüyoruz. Fethiye Devlet Hastanesi 500 yataklı olarak önümüzdeki günlerde yapımına başlanılacak. 2025 yılında Fethiye'ye doğal gaz verilmeye başlanacak. Muhammet Başkan'ın Fethiye'nin sorunlarını çözeceğine inanıyorum. Fethiye 22 yıldan bu yana iktidar ile buluşmadı. Artık Fethiye iktidar ile buluşsun. Fethiye'ye hizmet etmek için gece gündüz çalışacağız. Sizden 31 Mart günü destek istiyoruz. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun Fethiye'ye kim hizmet edecekse onu seçelim. Sizden  beş yıl için ödünç oy istiyorum. Fethiye'nin sorunları belediye bütçesi ile çözülmeyecek" diye konuştu.
Muhammet Kökten (5)

Editör: Haber Merkezi