Sohbet havasında geçen ziyarette Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, faaliyetleri hakkında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi Fethiye Temsilcisi Hüseyin Kaya ve yönetim kurulu üyelerine bilgiler aktardı. Sorunları ve talepleri dinleyen Başkan Adayı Kökten, istişarelerde bulundu.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi Fethiye Temsilcisi Hüseyin Kaya yaptığı açıklamada, “Fethiye’de son yıllarda kontrolsüz yapılaşma var. Bunların sebeplerini biliyorsunuz, ziyaretlerinizde anlatıyorsunuz. Belediye ile yapmış olduğumuz bir protokol var, proje denetimi yapıyoruz. Oda kontrolünden geçiyor. Kanunlar ve yönetmeliklere rağmen uygulamada yaşanan sıkıntılar var. Olası felaketlerin önüne geçmek adına hazırladığımız raporu sizlere sunacağız. Sorunların çözülmesi için meslek odası olarak üzerimize düşeni yapacağız. Çıktığınız yolda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten açıklamasında, “Ruhsat alım konusuna bir düzen getirilmesi gerekiyor. Göreve geldiğimiz takdirde alışılmışın dışında bir işleyiş getireceğiz. Fethiye’nin sorunlarını ortak akıl ile çözeceğiz. Hazırlamış olduğum projeler ortada. Fethiye’de çok ciddi bir şehir planlaması yapılması gerekiyor. Sorunları bütüncül olarak ele alıp, çözüme kavuşturacağız. Önümüzdeki 50 yıllık süreci göz önünde bulundurulmalı. Burada profesyonel destek almak gerekiyor. Her şeyi ben bilirim mantığı ile bu işler yürümüyor” dedi.
Kökten, Stk’ların Sorunlarını Dinlemeyi Sürdürüyor (4)Kökten, Stk’ların Sorunlarını Dinlemeyi Sürdürüyor (5)Kökten, Stk’ların Sorunlarını Dinlemeyi Sürdürüyor (2)Kökten, Stk’ların Sorunlarını Dinlemeyi Sürdürüyor (1)

Editör: Esra Kapıcı