Kökten, “Katlı Otopark Projesini Hayata Geçireceğiz”

AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Murat Çağlar Ayıkol, MHP Fethiye İlçe Başkanı Abdulkadir Tekin, Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, belediye meclis üyesi adayları yönetim kurulu üyeleri ve ulaştırma kooperatifi başkanlarının yer aldığı program; Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Taksi ve dolmuş esnafının sorunlarını dinleyen Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, hayata geçirecekleri projeler ile şehir içi trafik ve otopark sorununu çözeceklerini belirtti.

Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 12.51.20 5471A14A

SUNULAN GELİR DESTEĞİ TAŞIDIĞIMIZ ÜCRETSİZ YOLCUYU KARŞILAMIYOR

Şoför esnafının yaşadığı sorunlar ile ilgili olarak bir sunum yapan Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, “Fethiye’de 330 adet denetimli halk otobüsü bulunmaktadır. Son derece modern bir sisteme sahibiz ancak burada eksiğimiz, sunulan gelir desteği taşıdığımız ücretsiz yolcuyu karşılamıyor. Bundan dolayı Kasım ayından itibaren mevcut büyükşehir belediye başkanımız ile protokol düzenlenerek, gelir desteği uygulamasına geçildi. Ancak onda da belli eksikler var, yolcu başına belirlenen fiyat çok düşük” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 12.09.59 Bebf64C9

ALTERNATİF YOL İÇİN SON İMZA BEKLENİYOR

Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, “Hepimizin sıkıntısı Ölüdeniz trafiği ile ilgili… Yazın 4 saat trafikte bekliyoruz. Konuyu ben Aydın başkanımıza ilettim. Sağ olsun projeyi hazırladı ve Ölüdeniz alternatif yolu için son imzayı bekliyoruz. Diğer taraftan Ölüdeniz’de 15 bin metrekarelik bir yerimiz var ve burayı otopark olarak kazandıracağız. Nasip olursa 1 Nisan’dan itibaren alanı Fethiye Belediyesi’ne tahsis ediyoruz ve Ölüdeniz Kumburnu girişindeki otopark sorununu çözüyoruz” açıklamasında bulundu.

BELİRLEDİĞİMİZ ÜÇ NOKTADA İLE İLGİLİ KATLI OTOPARK ÇALIŞMAMIZ VAR

Konuşmasını sürdüren Başkan Adayı Kökten, “Bunun yanında doğa parkın olduğu yere 800 metrelik bir yol açılması gerekiyor. Bu yolu yaptığımız zaman hem Kayaköy Mahallesi’ne hem de teleferik merkezine ulaşımı sağlamış olacağız. En büyük sıkıntımız şehir içi trafiği. Başkanımız da seçim ofisimizin açılışından sonra burayı yerinde inceledi. Belirlediğimiz üç noktada ile ilgili katlı otopark çalışmamız var. Sayın başkanımız ile birlikte bu projemizi gerçekleştireceğiz ve hayata geçireceğiz. Diğer bir sıkıntı ise trafik… Fethiye Belediye hizmet binası bildiğiniz gibi şehrin merkezinde. Fethiye’ye yakışan yeni bir hizmet binası yaparak, buranın taşınması ile bir nebze trafiği de rahatlatmış olacağız” diye konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 11.58.40 240Ede06

SORUNLARI BİREBİR SİZDEN DİNLEYECEĞİM

Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, “Şu an yönetimde bulunan büyükşehir belediye başkanı gibi koltukta oturan bir belediye başkan adayı değilim. Seçimi kazandığım takdirde her gün bir ilçede halkımızla ve STK’lar ile bir arada olacağım. Sadece toplantılar ve kabullerim için makama gideceğim. Seçimi kazanırsam eğer şoför esnafının sorunlarını gelir birebir sizden dinlerim. Çözüm için de gereğini anında yaparım. Eğer beni aşan bir husus olursa bakanlıklar ile iletişime geçerek onun da çözüme kavuştururum. Fethiye adayımız Muhammet Kökten de seçilirse, bana getirdiği her projenin her arkasında benim de imzam olacak. Fethiye’nin çeşitli noktalarına modern halk plajları yapacağız. 5 yıl içerisinde Fethiye, dünyanın en güzel turizm merkezi olacak” şeklinde konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 13.23.53 E664F833Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 13.23.53 5C9B443B

ULAŞIM SEKTÖRÜNÜN SIKINTILARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ BİLİYORUM

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayaydın konuşmasının devamında, “Fethiye Körfezi’nin dibinde 6 milyon metreküp balçık var. Bence 10 yıldır büyükşehir belediye başkanlık koltuğunda oturanlar, vicdan azabı çekmeliler. Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız el ele vereceğiz. Mevcut sorunları tek tek çözeceğiz. Ulaşım sektörü olarak sizlerin sıkıntılarını ve çözüm önerilerini biliyorum. Ben göreve geldiğimde süratle sizin mağduriyetinizi giderecek önlemleri alacağım. Belediye olarak modern taksi durakları yapacağım. Fethiye’de otopark ve trafik sorununu kısa bir sürede ortadan kaldıracağız. Su faturaları çok yüksek… Göreve gelince MUSKİ Genel Müdürü’nü görevden alacağım ve fiyatları aşağıya çekeceğim” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 13.33.35 Cf732D41Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 13.32.58 Cde596F0Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 13.32.58 9452D8Fc

Editör: Haber Merkezi