Fethiye Bahriye Üçok Parkındaki Halk evinde yakın dostlarıyla buluşan Maçoğlu, kooperatifçilik üzerine çalışmalar yürütmekte olduğunu kaydetti. Fethiye’nin sevilen simalarından İsmail Türk ve Belediye Başkan Danışmanı Yavuz Topateş ve vatandaşlarla sohbet eden Fatih Mehmet Maçoğlu, Mersin, Hatay ve Ege’de kooperatifçilik çalışmalarına katılacağını söyledi. Sorularımızı cevaplandıran Maçoğlu, siyasete devam edeceğini belirtip; Tunceli Belediyesinin borç miktarını yarıya indirdiğini kaydetti.

Komünist Başkan lakabıyla tanınan Fatih Mehmet Maçoğlu,‘’Mersin ve Hatay’dan başlayıp, bu süreçte kooperatif çalışmaları yürütüyoruz. İzmir’e kadar olan bölgede 8-10’a yakın kooperatifimiz var. Hem onlarla bu süreci değerlendiriyoruz hem de birlikte çalışmayı daha da güçlendirmek için uğraşıyoruz. Fethiye’de de çalışmalarımız olacak. Fethiye gelip geçerken uğrayıp dostlarımızla buluşacağımız bir yer. Fethiye’de eski dostlarımız var. Öyle olunca az da olsa Fethiye’de kalıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

‘’SİYASET HAYATIN KENDİSİ’’

Maçoğlu,‘’Siyaset devam eder. Hayatın Kendisidir. Ülke biraz olsun nefes alıyor. En azından genel olarak değişimin mevcut iktidarın yavaş yavaş kaybettiğinin göstergesi. Esas olarak kamucu veya yerel yöneticilerin yönetimi geliştirmedikçe çok ileri gideceğini düşünmüyorum ama bu da iyi bir şeydir. Biraz değişimin olması toplumda sanki bir rahatlama ve nefes alma görülüyor. Başarılı olmalarını isteriz. Bu da bizim için iyi olur’’ dedi.Whatsapp Görsel 2024 05 12 Saat 16.34.53 634F2494‘’TOPLUMA GÜZEL ŞEKİLDE HESAP VERMEK BİZİM İÇİN DEĞERLİ’’

Soru üzerine Maçoğlu, ‘’Eleştiri değil. Bu iyi bir şey. Süreç içinde bizim yaptığımız projeydi. Şeffaf olma konusunda, kapıların açık olması da makam araçlarının kaldırılması da yine bizim projemiz. Borçlarımızı da düşürdük. Bizler başarılı şekilde çalışma yürütmüştük.  Dün de bugün de yarın da bu belediyeler borçlanacak çünkü merkezi bütçe belediyelerle ilgili gelirleri yükseltmediği sürece belediyeler çöküyor. Önümüzdeki süreçte daha kötü bir şekilde evrilecek. 1980’li yıllarda bile belediyeye yüzde 13 gelir veriliyordu. Bu durumda belediyeler borçlanmaya devam edecek. Bütün borcun varlığı ya da yokluğu toplumla buluşturmak ve tanıştırmak, topluma güzel şekilde hesap vermek bizim için değerlidir. Önemli buluyorum. Bunu eleştiri olarak da görmüyorum. ’’ ifadelerini kullandı.

‘’FETHİYE’DE ÜRETİCİ İLE YEREL YÖNETİM PROJE GELİŞTİRMELİ’’

Maçoğlu, ‘’Üretim vesilesiyle dinamiklerimiz güçlendirilmelidir. Halkla buluşturulması önemli. Kooperatiflere dair yeni yeni etkinliklerin yapıldığını görüyorum. Biraz daha güçlenerek seçtikleri yerel yönetici ile hareket edilmeli diye düşünüyorum. Bir de bu bölge meyve üzerine çok güçlü bir bölge. Belki bu bölgenin üreticisiyle yerel yöneticiler bir araya gelip bir proje geliştirilmeli. Köylünün ürettiği o yerel üretimin güçlenmesi açısından yüksek ihtimal olur. Seçim daha yeni oldu sayılır, başarılar diliyorum.’’ diye konuştu.
Whatsapp Görsel 2024 05 12 Saat 16.34.55 8B70D45F

Editör: Erdoğan Cankuş