Türkiye-Malta ilişkilerinin ele alındığı görüşmede Milletvekili Otgöz; Malta’nın, Türkiye’ye AB sürecinde destek vermesi,   Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması ve PKK terörü konularını gündeme getirdi. Milletvekili Otgöz Dostluk Grubu Başkanı olarak, Malta Büyükelçisini TBMM’de ağırladı.  Görüşmede; bazı batı ülkelerinin teröre destek verdiğini ve terörü özendirdiklerini dile getirdi. İyi terör, kötü terör olmadığını dile getiren Milletvekili Otgöz, terörü destekleyen ülkelerin de bundan zarar gördüğünü kaydetti.
Hedefimiz tam üyeliktir…
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; Türkiye’nin AB’ye tam üye olmak için üzerine düşenleri yaptığını söyleyen Milletvekili Otgöz, Avrupa  Birliği’ne Türkiye’nin alınması gerektiğini ifade etti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınma zamanı geldi...
Bağımsız bir Devlet olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de tanınma zamanının geldiğini belirten Milletvekili Otgöz, bunun için de destek istedi. Muğla ile ilgili bilgiler de veren Milletvekili Otgöz;  Muğla’nın, koyları, denizi, güneşi, tarihi, doğası ve kültürü ile Türk turizminin önemli merkezlerinden olduğunu ifade etti.
Muğla’da yılın 12 ayı gezip, görülecek yerler olduğunu söyleyen Milletvekili Otgöz, Malta’lı turistleri Muğla’ya davet etti. Malta Büyükelçisi de görüşmede; Türkiye’nin AB üyeliğine destek verdiklerini ve destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Türkiye ilişkilerin mükemmel seviyede olduğunu ifade eden Malta Büyükelçisi, Türkiye ile dostane ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çalışacaklarını belirtti.M5

Editör: Haber Merkezi