Ülkemiz genelinde meydana gelebilecek orman yangınları başta olmak üzere deprem, sel gibi afet durumlarında hızlı müdahale için oluşturulan ORKUT ekiplerine eğitimler veriliyor. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nün her İşletme Müdürlüğünde oluşturulan ORKUT ekiplerine AFAD işbirliğinde eğitimler sağlanıyor.

Muğla’da gerçekleştirilen eğitimler kapsamında, ilk grup olarak Milas, Yatağan ve Kavaklıdere İşletme Müdürlüklerine bağlı ORKUT ekipleri eğitimden geçirildi. Ardından, Fethiye ve Seydikemer Orman İşletme Müdürlükleri bünyesindeki ORKUT ekiplerine yönelik ikinci grup eğitimleri gerçekleştiriliyor. Diğer işletme müdürlüklerine bağlı ORKUT ekiplerinin eğitimleri ise Mayıs ayı içerisinde tamamlanacak.

Eğitim programı, teorik ve uygulamalı olarak iki aşamada yürütülüyor. ORKUT ekipleri, bir teknik eleman mühendis veya işletme şefi, 2 muhafaza memuru ve en az 10 işçiden oluşuyor. Bu eğitimler, afet durumlarında etkin ve koordineli bir şekilde müdahale edebilmeleri için ORKUT ekiplerinin hazırlıklı olmasını sağlamayı amaçlıyor.

 A W200242 01A W200242 02A W200242 03A W200242 04A W200242 05

Editör: Haber Merkezi