Fethiye’nin Koruköy Mahalle Muhtarı Nurettin Göztepe; ‘’Muhtarlık gönül işidir. En köklü kuruluş muhtarlıktır. Partilerin ve birilerinin adayı değil, halkın adayıdır.’’ ifadelerinde bulundu.

Son yerel seçimlerin ardından muhtarlık müessesesinin kaldırılması yönündeki sosyal medya eleştirilerine Koruköy Mahalle Muhtarı Nurettin Göztepe’de kendi sosyal medya hesabından cevap verdi.

Göztepe; ‘’Muhtarlık en köklü kuruluştur. Muhtarlık gönül işidir’’ dedi. Göztepe ‘’Tek demokratik seçim Muhtarlıktadır. Partilerin ve birilerinin adayı değil, halkın adayıdır. Vatandaşın ilk elini uzattığı Devlet ile Vatandaş arasında köprüdür Muhtarlık. Muhtarlığa maaş bağlandı. Muhtarlığın değeri düştü. Kaldırın Muhtarlığın maaşını adam gibi hizmet edecekler, ortaya çıkar’’ dedi. Koruköy Mahalle Muhtarı Nurettin Göztepe’nin bu paylaşımı büyük beğeni alırken Göztepe yaptığı açıklamada da ‘’Muhtar maaşları kaldırılırsa ne zarar görürüz. Bazı muhtar arkadaşlar maaşını öğrencilere burs olarak veriyor. Ben de maaşımın belirli miktarını burs olarak veriyorum. Tek üzüldüğümüz şey bu çocuklara olan yardımımız biraz daha zorlanarak olabilir. Devlet den birkaç yerden maaş alanlar düşünülmüyor da, milletvekili sayıları arttırılıyor da köyüne mahallesine hak ve hakikat uğruna vatandaşın temsilcisi ve sesi olan muhtarlıkların kapatılması sosyal medyada bu kadar gündemde tutulması bizleri gerçekten rahatsız ediyor’’ şeklinde konuştu.

312370049 6406504489366462 7869795190984336601 N

Editör: Erdoğan Cankuş