Seydikemer İlçesi Dont Mahallesi’nde 2022 yılında muhtarın vefat etmesi nedeniyle, ara seçim gerçekleştirildi. Bu seçimde aday olan ve sandıktan kendisine 1 oy çıkan Hasan Tokatçı, yeniden aday oldu. Seçim için hazırladığı aracıyla mahalle sakinlerine projelerini anlatan Tokatçı, bu kez hedefinin seçimi kazanmak olduğunu söyledi. 439 seçmenin olduğu Dont Mahallesi’nde bu kez 390 oy alacağını iddia eden muhtar adayı projelerini de noterden onaylattığını belirtti.

Eşinin ve yakın akrabalarının başka mahallede ikamet etmesi nedeniyle bir önceki seçim oy veremediklerini belirten Tokatçı “Bu seçim eşim mahallemde oy kullanacak. O yüzden 2 oy garanti. Ama benim 390 oy hedefim var. Projelerimi anlatıyorum. Mahalle sakinlerinin de bu kez bana destek vereceğine inanıyorum” dedi.D S C 0108“Mahalleme küsmem”

Azalar konusunda bir çalışma yapmadığını belirten Tokatçı “Ben kutuplaştırmayı sevmiyorum. İnsanlar kutuplaştıkça birbirine düşman oluyor. O yüzden aza olarak kimseyi yazmadım. Ama köyün imamı, öğretmeni zaten doğal azadır. Eğer yine istemediğimiz beklemediğimiz bir sonuç çıkarsa da mahalleme küsmem. Enerjim olursa yine diğer seçimde aday olurum” ifadelerini kullandı.D S C 0110

Editör: Sedat Ünal