48 yıllık turizmci Günsenin Günel, denizin içinde gördüğü canlıları tuvale taşıdığını bildirerek; 19 Mayıs Gençlik Festivali'nde bu resimleri su altı ve su üstünde sergileyeceğini belirtti. Günel; ‘’Herkesi Ölüdeniz Kumburnuna bekliyoruz’’ ifadelerinde bulundu.
Resimleri köy çocuklarını okutmak için yaptığını kaydeden Günsenin Günel, ‘’Gelirleriyle de çocuklara bilgisayar ve boya kalemleri alıyorum. İhtiyacı olan her çocuğa yardımcı olmaya çalışıyorum.’’ dedi.

‘’İlkokul Çocuklarını Babadağ’dan Uçuracağız’’

Günel; ‘’19 Mayıs’ta gençlerimiz için Ölüdeniz Kumburnu’nda bir festival yapacağız. 30 tane ilkokul çocuğunu da Babadağ’dan uçuracağız. Hepsi lagüne inecekler ve canlı müzik, DJ olacak. Su üzerinde veya içinde ne kadar spor yapılabiliyorsa faaliyetler gerçekleştirilecek. Bunların hepsi ücretsiz olacak. Paraşütçü arkadaşlarımız da oraya inmeye çalışacak. Suya inenler de olabilir, sualtı etkinlikleri de olacaktır.’’ diye konuştu.

‘’Sualtı ve Su Üstünde Resimlerim Sergilenecek’’

Babasının madenci Yaşar Arı olduğunu dile getiren, Günsenin Günel; ‘’Kendisi Fethiye’nin ilk dalgıcı olduğu için bize deniz sevgisini aşıladı. Ben de sualtı resimleri yapıyorum ve bu resimleri sualtında ve üstünde sergileyeceğim. 19 Mayıs saat 12:00’da başlayacak. Tüm gün boyu etkinliklerimiz devam edecek. Arzu eden herkesi bekleriz. Oradan maske ve palette vereceğiz. Onları takıp resimlere bakabilecekler. Yüzmek istemeyenler de kıyıdakilere bakacak. Bu aktiviteyi her 19 Mayıs’ta yapıyoruz, 4’üncüsü gerçekleştiriyoruz. Ama artık bunu daha düzenli yapacağız. Bir de 29 Ekim’de yapacağız. Gençlere bir şeyler verebilirsek ne iyi?’’ dedi.Whatsapp Görsel 2024 05 16 Saat 11.01.29 5213989CGünel, sergileyecek olduğu resimlerin içeriğini anlatırken şunları şöyledi: ‘’Bu sene resimlerimde böyle bir Amintas mezarı ve buradaki Likya dönemine ait yapılardan esinlenerek yapmış olduğum resimler. Ama benim tabii ki severek ve isteyerek çizdiğim denizaltı resimleridir. Denizin içinde ne görüyorsam yaşayan ahtapotlar, vatozlar, denizanaları, bu canlılardan esinlenerek yapmaya çalışıyorum.’’ Whatsapp Görsel 2024 05 16 Saat 11.01.29 40960Fee

‘’Ölüdeniz-Kumburnu Eşsiz Bir Yer’’

Dünyada çok yerde daldığını belirten Günel, ‘’Müthiş dalışlar tabi bunlar da. Buralar da çok güzel, oralarda ayrı güzel tabi ki.  Zaten amacımız gençlere bir faydamız olsun. Doğayı korumaya yönelik düşünceleri olsun. Örneğin, Ölüdeniz-Kumburnu eşsiz bir yer. Dünyada bir marka ama maalesef bizim halkımız, bizler çöp atmayı çok seviyoruz. Mesela sigara izmariti. Cebimde taşıyorum ama her yerde görüyoruz. Bu tarz davranışlarımıza biraz daha dikkat edersek iyi olur. Elimizde bir altın madeni var. Böyle olursa turizmimizde daha iyiye gidebilir. Birazcık daha emek istiyor, o kadar…’’ ifadelerini kullandı.  

Whatsapp Görsel 2024 05 16 Saat 11.01.54 6A4B4A11

Editör: Erdoğan Cankuş