Özer Olgun Kültür Merkezi salonunda yapılan ilk toplantıda Seydikemer İlçesi’nde görev yapacak sandık kurul başkan ve üyeleri bilgilendirildi. Seydikemer Cezaevi ile birlikte 183 sandıkta 50 bin 983 seçmenin oy kullanacağı öğrenilirken, Fethiye hakimi Seydikemer İlçe Seçim Kurulu Başkanı Arif Zengin yönetiminde yapılacak seçimlerin hatasız ve eksiksiz gerçekleşmesi için ayrıntılı bir toplantı gerçekleştirildi. Fethiye İlçe Seçim Kurulu Müdürü Murat Başkaya, Seydikemer’de 183 sandıkta görevlendirilen sandık kurulu başkanları ve üyelere oy kullanma işleminden, sayımına ve sandık sonuç tutanağının tutulma şekline kadar pek çok konuda bilgiler aktardı. Toplantıda Yüksek Seçim Kurulu’nun hazırlattığı videodan oy kullanma işleminin ve sandık başkan ve üyelerinin yapacağı işlemler izletilip, daha önceki seçimlerde yaşanan bazı yanlışlıkların bu seçimlerde de yapılmaması istendi.

Fethiye İlçe Seçim Kurulu Müdürü Murat Başkaya oy verme işleminin sabah saat 08:00’da başlayıp 17:00’a kadar devam edeceğini, Büyükşehir Belediyesi, Seydikemer Belediyesi, Belediye meclis üyeliği ve muhtarlık için yapılacak bu seçimlerde seçmenin kullanacağı oy pusulası olarak 4 pusulayı tek zarfa koyup sandığa atacağını kaydetti. Başkaya; oy pusulalarının uzun olması nedeniyle bazı seçmenlerin oy pusulasına ‘’evet’’ oyu basıp zarfa sığdıramadığı için kabinde bıraktığını belirtip; ‘’Sandık kurulu başkanları zaman zaman kabinleri kontrol ederek, bu pusulaları tutanak altına almalıdır’’ dedi.
Oy pusulası ya da zarflarda yapılan işaretlerin bulunduğu oyların geçersiz olacağının altını çizen Başkaya; ‘’Engelliler ve çok yaşlılar bekletilmeden oylarını kullansınlar, bu seçimleri de önceki seçimlerde olduğu gibi sıkıntısız, başarılı şekilde atlatalım. YSK’nın bu seçim kitapçıklarını mutlaka okuyalım’’ ifadelerini kullandı.

Fethiye’de 130 bin 480 seçmenin 396 sandıkta oy kullanacağı bildirilirken, Fethiye’de ve 41 mahallede yapılacak seçimlerde görev yapacak sandık kurul başkan ve üyeleri de Cuma günü Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi ve Fethiye İlçe Seçim Kurulu Başkanı Abdülkadir Ungan ve İlçe Seçim Kurulu Başkanı Murat Başkaya tarafından Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde sabah ve öğleden sonra iki ayrı oturumda bilgilendirilecekleri öğrenildi.   

Sandık Kurulu Başkanları Bilgilendirildi (6)Sandık Kurulu Başkanları Bilgilendirildi (7)Sandık Kurulu Başkanları Bilgilendirildi (2)Sandık Kurulu Başkanları Bilgilendirildi (1)

Editör: Erdoğan Cankuş