İlginç olay, Gaziantep'te yaşandı. Gaziantep'te yaşayan 24 yaşındaki İbrahim Doğan, 23 yaşındaki Esra Bağmacı çifti, genç kızın ailesinin onay vermemesi nedeniyle evlenemeyince çareyi CİMER'de buldu. Damat İbrahim Doğan, CİMER'e, "Sayın Cumhurbaşkanım, bu kızı istiyorum ama alamıyorum, bana yardımcı olun" diye yazdı.

Doğan, "Bir hafta sonra herkes beni aramaya başladı, müftülüğe, valiliğe gelmemi istediler. Ailemi arayıp, 'kızı siz istemezseniz, biz gidip isteyeceğiz' dediler. Sonra her şey hızlıca oldu. Şu an evliyiz ve mutluyuz" dedi.

CİMER'in yönlendirmesiyle devreye giren Gaziantep İl Müftülüğü, Doğan ve Bağmacı'nın ailelerine ulaşarak aile büyüklerini ikna etti. Durumu öğrenen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de ailelerle bir araya gelerek, genç çiftin ihtiyaç duyduğu çeşitli ev eşyalarını aldı, çifte altın hediye etti.

Damat İbrahim Doğan, evlenmek için bayağı uğraştıklarını ve aile büyüklerini aşamadıkları için devlet büyüklerinden yardım istediklerini söyledi.

İş yerinde çalıştığı sırada e-Devlet sistemine girerek CİMER'e şikayette bulunduğunu belirten Doğan, "Sayın Cumhurbaşkanım, bu kızı istiyorum ama alamıyorum bana yardımcı olun, diye yazdım. Bir hafta sonra herkes beni aramaya başladı, müftülüğe, valiliğe gelmemi istediler. Kötü bir şey mi yazdım diye düşündüm. Daha sonra İl Müftü Yardımcısı Ramazan Yıldırım 'kızı sana isteyelim' dedi. Ailemi aradılar, 'siz istemezseniz biz gidip isteyeceğiz' dediler. Böyle söyleyince aileme de cesaret geldi. Daha sonra olaya Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de dahil oldu, 'siz kızı alın, evinizin eksiklerini ben tamamlayacağım' dedi. Allah razı olsun, öyle de oldu. 1,5 ay sonra kayınpederim de ikna oldu, 'artık bu iş olsun' dedi. Şu an bir yıllık evliyiz. mutluyuz, Allah'a şükür hiçbir sıkıntımız yok. Devlet büyüklerimizden Allah razı olsun" dedi.

Editör: Haber Merkezi