Seydikemer’de kaybolduktan sonra cinayete kurban gittiği ortaya çıkan Şaban Ataş'ın cansız bedeni 56 gün sonra bulundu. Olay, Ataş'ın boşandığı eşi Emine Karabulut'un bir televizyon programında yaptığı itirafla aydınlatıldı. Yapılan itirafın ardından eski eş Emine Karabulut, oğulları Mert ve Mustafa Ataş, annesi Durkadın Karabulut ile sevgilisi Burhanettin Öztürk gözaltına alındı.

Beyzbol Sopasını ve Telefonunu Sobada Yaktığını Söylemişti

Eski eş Emine Karabulut, sevgilisi Burhanettin’in mutfakta bulunan beyzbol sopası ile Şaban Ataş’ın kafasına vurduğunu, ardından da iple boğduğunu söylemişti.  Açıklamasını sürdüren Karabulut, suç unsuru beyzbol sopası ve Şaban Ataş’ın cep telefonunu kıyafetleriyle birlikte sobada yaktığını belirtmişti.

İfadesini Değiştirdi

Emine Karabulut 2 gün süren gözaltının ardından ifadesini değiştirdi. Burhanettin’in oğlu Mert’i suçlaması iddiası üzerine suç aletlerini sobada yakmadığını söyleyen Emine Karabulut, Şaban Ataş’ın cenazesini sakladıkları yerin 5 kilometre ilerisine suç aletleri ve telefonu kırıp attığını itiraf etti. Bu itirafı ise Burhanettin’in parmak izlerinin suç aletinde çıkması için söylediğini ifade etti.

Gözaltına alınan şüpheliler Emine Karabulut, Durkadın Karabulut, Burhanettin Öztürk, Mert Ataş ve Mehmet Ataş’ın son durumu ise mahkemeden çıkacak sonuçla belli olacak.  

Editör: Onur Çadır