15 Haziran Cumartesi günü, ünlü moda tasarımcısı Tolga Çam ve 11 kişilik ailesi, Fethiye'nin Göcek Mahallesi’nde bir charter tekne kiraladılar. Bir hafta boyunca devam eden tatilde iddiaya göre, Tolga Çam gittiği yerleri beğenmedi. 21 Haziran’da Şovalye Adası’na geldiklerinde, memnuniyetsizliğini dile getiren Çam, Gemi kaptanı Remzi Kasapoğlu’na hakaretler ederek saldırdı. Araya giren eşi Emine Kasapoğlu’nu da darp etti.

Gemi kaptanının kızı Neslihan Kaptanoğlu tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verilmesinin ardından olay yerine Sahil Güvenlik Ekipleri yönlendirildi. Sahil güvenlik ekipleri tekneden Tolga Çam ve ailesini alarak, Fethiye Sahil Güvenlik Komutanlığı’na götürdüler. Tekne sahibi Remzi Kasapoğlu’da teknesi ile birlikte limana yanaşarak ailesiyle birlikte Sahil Güvenlik Komutanlığı’na giderek ifade verdi. Emine Kasapoğlu’nun darp raporu da aldığı öğrenilirken, kavganın bir bölümünün sosyal medyada yayınlanmasıyla yankı uyandırdı.
Tekne-1

Her iki tarafta sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptılar.

“Mağdur tarafım ve ailemdir”

Sosyal medyadaki görüntülerin ardından bir açıklama yayınlayan Tolga Çam asıl mağdurun kendisi olduğunu savundu. Çam “Tatil için kiraladığım teknenin kaptanıyla yaşadığım bir anlaşmazlık ne yazık ki kamuoyuna yanlış ve çarpıtılmış bir şekilde yansıtılmıştır. Bu nedenle, gerçekleri açıklamak ve iddialara cevap vermek üzere açıklama yapma zorunluluğum doğmuştur. Öncelikle belirtmek isterim ki, kaptan ile aramızda yaşanan olayın mağduru tarafım ve ailemdir. Tatil için kiraladığımız teknede tamamen kötü kabul edilemez bir muameleye maruz kaldık. Aramızda bir tartışma yaşansa da herhangi bir şiddet olayı kesinlikle söz konusu değildir. Kaptanın eşine veya başka birine yönelik fiziksel şiddet uyguladığım iddiaları tamamen mesnetsizdir ve gerçek dışıdır. Böyle bir davranış benim kişiliğime ve değerlerime tamamen aykırıdır. Şiddet, her ne şekilde olursa olsun, hiçbir durumda kabul edilemez ve asla tasvip edilemez. Şahsım, her zaman etik değerlere ve toplumsal sorumluluklara bağlı kalmayı ilke edinmiştir. Bu bağlamda, topluma ve çevreye karşı duyduğum sorumluluk bilincindeyim. Bu tarz asılsız iddiaların, yıllar boyu emek vererek inşa ettiğim itibarımı zedelemeye yönelik olduğunu ve buna karşılık her zaman yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı belirtmek isterim. Bir takım maddi menfaatler elde edilme amacı taşıyan bu spekülasyon ve iftiraların en kısa sürede aydınlığa kavuşacağına olan inancım tamdır. Hakarete ve darpa uğrayan, mağdur edilen tarafım ve ailemdir. Dün gece nezarathanede kalan adli işlem yürütülen ve ciddi derecede aleyhine para cezası kesilen ise tartışmanın diğer tarafıdır. İtibarımı zedelemek isteyen, iftira atan,  hakaret içeren beyanlarda bulunan herkes hakkında suç duyurusunda bulunacağımı ve manevi tazminat davası açacağımı ayrıca ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

“İstedikleri her hizmeti verdik”

Remzi Kasapoğlu’da  sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınlayarak aile için kusursuz bir hizmet verdiklerini belirtti. Kasapoğlu “6 ayrı koyda kendilerine hizmet verilmiş, Tolga Çam’ın tüm istekleri de yerine getirilmiştir. Tolga Çam ve arkadaşları alkolün etkisiyle tur boyunca sağlanan üstün hizmetten memnun kalmadıklarını hakaret içerikli sözlerle tekne çalışanlarına ve bana  saldırıda bulunmuşlardır. Tolga Çam yalnızca kamuoyunu yanıltmaya çalışarak kendisini mağdur göstermeye çalışmaktadır. 11 kişi olarak kendileri 60 yaşındaki bana ve eşime saldırıda bulunmuş can ve mal güvenliğimizi tehdit etmiştir” dedi.

Olayla ilgili olarak her iki tarafından da ifadesi alınmasının ardından, adli sürecin devam ettiği öğrenildi.
Teknee (3)

Editör: Sedat Ünal