Vali Akbıyık mesajında; ‘’Kurulduğu günden bu yana ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan; varlığı ile bizlere güven veren Türk Polis Teşkilatımızın 179. Kuruluş yıldönümü kutluyorum.’’ Dedi.

Vali Akbıyık mesajında şu ifadeleri kullandı: ‘’Tüm güvenlik güçlerimizle birlikte Türk Polis Teşkilatımızda vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak, kamu düzenini ve vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak gibi kutsi bir görev üstlenmiştir. Türk Polis Teşkilatımız,gösterdiği olağanüstü gayretler ve yaptığı hizmetler sonucunda Aziz Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.

Gücünü kanunlardan alan polisimiz, 179 yıldır üstlendiği görevi layıkıyla yerine getirmiş, gerektiğinde canını hiçe saymıştır. Kamu düzeninin, güvenlik ve asayişin sağlanmasının yanında sosyal destek çalışmaları, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere kadar toplumsal yaşamın her alanında, toplumun her kesimiyle kucaklaşabilen polisimiz,gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle aziz milletimiz için çalışmaya devam etmektedir.

Türkiye’nin huzuru, Muğla’mızın huzuru için üstün hizmet şuuruyla görev yapan Türk Polis Teşkilatımıza ve tüm güvenlik güçlerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; görevleri başında şehit olan kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyorum. Görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getirmeye devam eden tüm polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, bütün teşkilat mensuplarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.’’

Editör: Esra Kapıcı