Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın verdiği bilgilere göre, merkezdeki trafik yoğunluğunun azaltılması için Salı pazarına 600 araçlık bir otopark yapılacak. Yarımada - Kayaköy arasındaki yolun yapılması halinde, Yarımada yolundan merkeze araç girişinin yasaklanacağını belirten Başkan Karaca, şehir merkezinin trafik yükünün hafifletilmesi amaçladıklarını söyledi. Ayrıca, Fethiye otogarının Çamköy Halinin altına taşınacağını ve bu bölgenin yeni bir ulaşım merkezi haline getirileceğini açıkladı. Karaca'nın duyurduğu bir diğer önemli gelişme ise Fethiye ve Marmaris arasında feribot seferlerinin başlayacak olması. Bu seferler, iki şehir arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak ve turizm sektörüne de olumlu katkılar sağlayacak. 

 “600 Araçlık Otopark Yapacağız”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Şehir içi otoparklar paralı olmak zorunda. Otopark parasız olduğu zaman bir esnaf ya da çalışan sabah saat 07.00’da koyuyor, gece 24.00’da oradan gidiyor. Hatta kademeli olarak 1 saate kadar uygun olacak, 2 saatten sonra üst üste artacak. Bunu yapmak zorundayız. Trafikle ilgili uzun vadeli çalışmalarımız var. Biraz önce söylemiştim, Salı pazarının giyimin olduğu yerdeki plan değişikliğini bakanlığımız onayladı. Oraya 600 araçlık otopark yapacağız. Elektrikli araçlarla ring seferleri vereceğiz.” dedi. Yarımada Yolundan Merkeze Araç Giremeyecek (1)

Yarımada Yolundan Merkeze Araç Giremeyecek

Başkan Alim Karaca, “Yarımada ve Kayaköy arasındaki yolun tahsilini aldık. Yolu 5 metrede genişleteceğiz. Yarımada’dan gelen bütün araçları Kayaköy yoluna göndereceğiz. Ölüdeniz’e gidecek olan Kayaköy’den gidecek. Merkeze gelmek isteyende Kesikkapı Mahallesi’nden geri gelecek. Yani dönüşte merkeze hiç araç sokmayacağız. Merkez trafiğinin rahatladığını göreceksiniz.” Diye konuştu.

Yarımada Yolundan Merkeze Araç Giremeyecek (2)“Otogar Çamköy Halinin Altına Taşınacak”

Alim Karaca, “Otogarı taşıyacağız. Otogarın 8 bin metre karesinin tapusunu büyükşehire geçirdik ve kamulaştırıldı. Kalan 17 dönüm içinde 400 milyona yakın ödenek ayrıldı. 2024 yılında kamulaştırılacak plan değişiklikleri bitti. Otogar Çamköy halinin altına taşınacak” şeklinde konuştu.

Fethiye İle Marmaris Arası Günlük Feribot Seferleri Başlıyor

Karaca, “Akıllı kavşaklar yapacağız. Buradaki akıllı kavşaklar bize bir sonuç verdi. Bir sürü esnaf arkadaşımız da biliyor. Bu akıllı kavşakları yaygınlaştırmak istiyoruz. Muğla makasına da yapmak istiyoruz. Bunu yaygınlaştıracağız. 2 Temmuzda feribot seferleri başlıyor. Fethiye ile Marmaris arası günlük feribot seferleri. Karayolu kullanmayacağız feribotla gelip gideceğiz. Hem de en azından bizim inci gibi koylarımız var.” Dedi.

Editör: Onur Çadır