Seydikemer’de Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçimlerle ilgili bilgilendirme toplantısı ilçe binasında yapıldı. Toplantıya CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fethiye Belediye Başkanı ve CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Seydikemer Belediye Başkanı Adayı Özgürcan Büyükçoban,  CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır ve partililer katıldı. Sohbet havasında gerçekleşen toplantıda Seydikemer Adayı Özgürcan Büyükçoban ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras kendilerini tanıttı. Seydikemerli vatandaşların desteklerini isteyen adaylar, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

“Hiçbir Zaman Kapalı Bir İş Yapmadık”

CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır yaptığı konuşmada, “İttifak yaparak, bu seçime gitmeye karar verdik. Daha sonra sizlerle yaptığım toplantının sonucunu il başkanıma ilettim ve bu süreci genel merkeze kadar götürdük. İYİ Parti ile bu sıcak ortam cumhurbaşkanlığı süresince devam etmekteydi. Ancak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yeni tutumları artık bizi ötekileştirmeye, sözlerinden dolayı partimizde büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Bu sürecin sonucunda İyi Parti ile yol yürüme şansımız kalmadı. Kendilerine bizim burada mevcut 17 bin oyumuz var ancak İyi Parti’nin bu açıklamaları CHP’lilerle konuşma yasağına gelecek şekilde süreç ilerledi ve bu süreçte artık 17 bin oyu göremez olduk. En sonunda genel merkezimiz genç bir aday bulun dedi. Bu süreçte geçtikten sonra son MYK öncesinde nitekim Özgür başkanımıza bir teklif geliyor ve Özgür başkanım ise, “ben adayım ve süreci tamamlıyorum” dedi. O akşam da müracaatı listeden çıktı ve Seydikemer başkanı olarak önümüze geldi. Hiçbir zaman kapalı bir iş yapmadık” diye konuştu.

“Cumhuriyet Halk Partisi’ni Seydikemer’le Buluşturalım”

CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, “Sizlerle böyle güzel bir akşamda buluşmak çok güzel. Bizleri burada ağırladığınız için saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Biraz önce Cemil başkanım bu sürecin nasıl başladığını, nasıl devam ettiğini ve nasıl sonlandığını aslında bir özetle ifade etti. Burada asıl olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir ve 33 yaşındaki bir gence nasıl bir şekilde güvendiğini ve Atatürk’ün partisinde sorumluluk almanın ne güzel bir şey olduğunu kendisi ifade etti. Ben kendisine başarılar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak Özgür kardeşimin sonuna kadar arkasındayım. Seydikemerli hemşerilerimin sonuna kadar arkasındayım. Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Seydikemer’e dikene kadar gece gündüz sokak sokak mahalle mahalle gezmeye bu kardeşiniz hazır. Ahmet başkanım 31 Mart akşamı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olacak. Gelin birlik olalım beraber olalım. Cumhuriyet Halk Partisi’ni Seydikemer ile buluşturalım” şeklinde konuştu.

 “Seydikemer’in Bir Evladı Olarak Bu Görevi Kabul Ettim”

 Seydikemer Belediye Başkanı Adayı Özgürcan Büyükçoban ise, “Seydikemer’in bir evladı olarak bu görevi kabul ettim. Bu partide yetiştik ve bu partimiz bana bir teklifte bulundu. Benim için bu yaşta böyle bir teklif almak gurur verici. Sevgili Seydikemeliler sizleri de burada karşısında görmekten gerçekten çok mutluyum, iyi ki varsınız. Kendime ilk önce ailemi anlattım. Daha sonra geldim yönetime anlattım. Daha sonra da partimin akil insanları ile buluşup onlara şeffaf bir şekilde her şeyi anlattım. CHP Genel merkezinden bana ulaşıldığında. Seydikemer’de partimizin aday çıkaracağını, partimizin bayrağının her yerde olduğu gibi Seydikemer’de de dalgalanacağını ve bunun benim açımdan kabul edilebilir bir şey olup olmadığını, hızlı bir şekilde karar vermemi sadece 24 saatim olduğu söylendi. Ciddi bir düşünme süreci, artılarını, eksilerini her türlü yazdım. Çok ciddi çalıştım, neler yapılabilir, nelerde neler yanlış yapılabilir, nerede hata olabilir diye düşündüm ve en sonunda 33 yaşında bu partinin bana verdiği görevi reddetmenin hem partime hem de bana ihanet olacağını düşünerek bu kararı kabul ettim. Şimdiye gelecek olursak benim için en önemli şey Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağının köy, köy mahalle mahalle, sokak, sokak dalgalanmasından daha önemli bir şey yok. Çünkü biz bu cumhuriyetin kurucu partisiyiz. Tüm partiler gelecek geçecek. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece Cumhuriyet Halk Partisi de sonuna kadar var olacak” ifadelerini kullandı.

“Çok Güçlü Bir Şekilde Kazanacağız Çünkü İthal Adaylarla Olmuyor”

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, “2019’dan beri Bodrum Belediye Başkanlığını yürütüyorum. Daha öncesi tabii Bodrumluyum, köylüyüm bir esnaf çiftçi babanın ev hanımı bir annenin çocuğuyum. Silahlı kuvvetlerde yaklaşık 21 yıl görev yaptım. Askeri, harp okulu ardından Türkiye’de ve yurtdışında çalıştım ve emekli oldum. Partimiz nasip etti ve Muğla Büyükşehir Belediye başkanı olarak adayı olarak karşınızdayım. Muğla, 13 ilçesi ile bir bütün ve Cumhuriyet Halk Partisi Muğla’da iktidar. Biz önceki seçimde kaybettiğimiz ilçeleri almak için uğraşıyoruz. Siyaset bir iddia işidir. Hedef koyacaksın, iddialı ve kararlı olacaksın o yüzden buradayız. İnanmadan hiçbir şey olmaz. Biz burada kazanamayız diye düşünürseniz zaten olmaz. Siyaset yavaş yavaş örme işidir. Ben bugün buradaki toplantıyı çok önemsiyorum. Sayın ilçe başkanımız ve ittifak bileşenleri onlarda ittifak yapmışlar, biz bunları ancak böyle yıkarız demişler öyle yola çıkmışlar. Ama biliyorsunuz ittifaklarda çatlak sesler oluyor. Bizim içimizde bile olabiliyor. İktidarı da yıkmak kolay değil. Onu da biliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada bir karar vermek zorundayız. Partimizde bir değişim rüzgarı var. Fenerbahçe ile Pendikspor maça çıkarken Pendikspor kazanacağız diye çıkmıyor ama sonuna kadar mücadele edeceğim kazanırsam da kazanacağım diyor. Ama mücadelemi hiç bırakmayacağım diyerek yola çıkıyor. Olumsuz bir durum yoktur arkadaşlar. Eğer sen umudunu kaybettiysen kaybetmeye mahkumsundur. Biz büyükşehir olarak bu seçimi kazanacağız bundan hiçbir şüpheniz olmasın. Çok güçlü bir şekilde kazanacağız çünkü ithal adaylarla olmuyor” dedi.

CHP Seydikemer Belediye Başkan Adayı Kimdir ? 

CHP Seydikemer Belediye Başkan Adayı 2024 Yılında Özgürcan Büyükçoban olmuştur.

CHP Seydikemer Belediye Başkan Adayı Özgürcan Büyükçoban Kimdir? 

Seydikemer'in tanınmış iş insanlarından Özgürcan Büyükçoban turizm işletmecisidir. Sporcu geçmişi de olan Özgürcan Büyükçoban 2024 yılı yerel seçimlerinde Seydikemer Belediye Başkan Adayı olmuştur.

D S C 0824

D S C 0815

D S C 0809

Editör: Esra Kapıcı