İki yıl kadar önce Fethiye turizmine kazandırılan Akmaz Halk Plajı’nda teknik ekipler halen yoğun bir faaliyet gösteriyor.

Sığla ağaçlarının arasında ve Akmaz deresinin kıyısında yer alan plaja ilişkin olarak Fethiye Belediye Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş.Genel Müdürü Uygar Kaya şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden birisi olan Fethiye’de mevcut piyasa koşulları nedeniyle vatandaşlarımızın deniz keyfi yapmaları çok zorlaştı. Özel plaj işletmelerinin giriş ücretleri ve içerdeki harcamaların astronomik rakamları insanları çok zorluyor. Bilindiği gibi, yıllardır Fethiye Belediyesi tarafından son derece uygun koşullarda çalıştırılmakta olan İnlice Halk Plajı’nın işletme hakkı geçen sene Fethiye Belediyesi’nden alındı.

Belediyemiz bu gerçeklerden hareketle son dönemlerde yepyeni 3 halk plajını halkımızın hizmetine sundu. Koca Çalış sahilindeki belediye işletmesi kış aylarında hizmet vermeye devam etmişti. Şimdi ise Karaot ve Akmaz halk plajlarının bu yaz sezonunda hizmete girmesi için çalışmalar yoğun biçimde sürdürülüyor.Akmaz (1)Belediye Başkanımız Alim Karaca’nın direktifleriyle Akmaz Halk Plajı’nı Mayıs ayı başlarında daha gelişmiş bir konseptle açmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, doğal dengeyi bozmadan, sahilde kapsamlı bir temizlik ve peyzaj düzenlemesigerçekleştirdik. Tesisteki duşların, tuvaletlerin, mesire alanlarının ve ortak kullanım bölgelerinin tamamı elden geçirildi. Piknik masalarının sayısı artırıldı. Kurumuş ve yıkılma tehlikesi gösteren ağaçlar temizlendi ve peyzaj düzenlemeleri yapıldı. Rutubet başta olmak üzere doğal şartlardan olumsuz etkilenen yerler tekrar boyandı. Tüm bu çalışmalarımıza Kargı mahallesi muhtarımız Cafer Söğüt, Barut Otel yetkilileri ve Günlükkent Sitesi sakinleri başta olmak üzere, bölge halkı da büyük destek verdi. Kendilerine de ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi girişin yine ücretsiz olacağı tesiste bu sezon en önemli fark; işletmemizdeki yiyecek ve içecek ürünlerinin çeşitliliğinin artırılması olacak. Tesisimizdeki yiyecek ve içecek menüsünü genişletiyoruz.Yenilenen tesisimizde vatandaşlarımız piyasa fiyatlarının çok altında fiyatlarla, gönüllerince yiyip içebilecekler ve aileleriyle birlikte hoş vakit geçirebilecekler. Halkımızdan şimdiden en önemli ricamız; tesisimizden doğayı kirletmeden ve tehlikeye atmadan yararlanmaları olacak. İddia ediyoruz ki; Akmaz Halk Plajı bu yaz Fethiye’nin en gözde plajlarının başında gelecek.” dedi.

Kargı mahallesi muhtarı Cafer Söğüt de konuya ilişkin olarak; “Akmaz Halk Plajı ve mesire alanı özellikle son iki sezondur yerli ve yabancı misafirleri çok güzel şekilde ağırlıyor. Tatilcilerin bu yıl daha da güzel bir tatil geçirmeleri için Belediyemiz tümimkanlarını seferber etti. Biz de mahalle muhtarlığı ve bölge sakinleri olarak kendilerine destek veriyoruz. Çalışmalara Barut Otel ve Orman İşletme Müdürlüğü de katkı sağlıyor. Hem belediyemiz, hem de Barut Otel hiçbir rant gözetmeksizin, tamamen halkımızın yararına bir proje geliştirdiler. Bu sene Akmaz sahilinin tarihi bir sezon yaşayacağını söyleyebilirim. Burada emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Akmaz (2)

Editör: Haber Merkezi