Tekrardan büyük farkla Fethiye Belediye başkanı seçilen Alim Karaca, seçim koordinasyon merkezinde tebrikleri kabul etti. Ardından Fethiye TV’ye açıklamalarda bulunan Karaca, seçim sürecini ve başarısını değerlendirdi. Bu seçimde çok fazla kirli siyaset yapıldığının altını çizen Karaca, yapay zekayla sesini taklit ettiklerini söyledi. Mecliste çoğunluğu da yakaladıklarını belirten Karaca, projeleriyle hizmete devam edeceklerini ifade etti.

Başkan Alim Karaca, Seçim Sürecini Ve Başarısını Değerlendirdi 1“Şahsi Hedefim 8 Bindi”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca açıklamasında, “Benim şahsi hedefim 8 bindi. Sizlerle bunları paylaştık ama kendi yaptığımız anketler 10-12 bin arası fark gözüküyordu. Genel merkezimizin yaptığı ankette de 15 bin fark gözüküyordu. En son genel merkez 2 bin 860 kişiyle anket yapmıştı. 1 hafta önce bize iletilmişti. Genel Merkezimiz 15 bin fark olduğunu söylüyordu ama son günlerde bizim hakkımızda yapılan çirkin propagandalar o kasetler, yapay zeka ile yapılan konuşmaların kamuoyu ile paylaşılması bir mağduriyet yarattı. Bu da farkın 20 bine kadar çıkmasını sağladı. Bazen yaptığınız işler doğru gibi gözükür ama baktığınızda halk bunun cevabını çok iyi verdi. Çünkü onların hiç birisi gerçek değildi. Devlet terbiyesi almış bir Belediye Başkanı olarak orada Çevre ve Şehircilik Bakanımıza o kadar çirkin söylemler var ki, ayrıca benim ses tonuma da benzemiyor. Yapay zeka ile olduğu da belli. Hakaret dolu küfür dolu birçok konuşmamızı yapay zeka ile konuşturup, kamuoyuna sosyal platformlardan pompaladılar. Devletimin bir bakanına veya devletimizin bir görevlisine o şekilde asla ve asla konuşmam ki bu zamana kadar hiç konuşmadım. Gerçekler de ortaya çıkacak, avukatlarıma talimat verdim. Kim yaptıysa o kişinin mutlaka cezalandırılması lazım” dedi.

“41 Mahallede De Hiç Hatamız Olmadı”

Başarılı bir seçim süreci geçirdiklerini belirten Karaca, “Baktığınız zaman çok sakin bir seçim çalışması yaptık ama genel seçime göre daha hararetli ve hızlı bir çalışma oldu. Çünkü genel seçimde vekiller kendilerini 13 ilçede göstermeye çalışıyorlar. Fakat burada adaylar sadece Fethiye için 41 mahallede çalışma yapıyorlardı. Çok hızlı bir çalışma vardı. 3 güçlü aday vardı. Toplamda 7 adaydı, onlar da birbirinden değerli arkadaşlarımız ama 3 aday Cumhur İttifakı’nın, İyi Parti’nin ve CHP yani biz hızlı bir şekilde çıktık. Seçimlere alışık bir insanım. Biliyorum ki hata yapmamaya özen gösterdim, hiç de hata yapmadık. Gittiğimiz 41 mahallede de hiç hatamız olmadı. Sadece projelerimizi, önümüzdeki dönem yapacak olduklarımızı ve pandemi sürecinde aksayan projelerimizin neden olmadığını halkımıza anlattık. Yapılan hizmetleri zaten halkımız biliyor. Sizler de biliyorsunuz. Biz Büyükşehir ile birlikte bir dönemde yapılabilecek birçok yatırımı yaptık, bunu herkes biliyor. Bu yüzden de başarılı bir seçim kampanyası yürüttük. Yaptığımız kamuoyu yoklamalarında onu da sordum. ‘En başarılı buradaki seçim kampanyası hangi adayın?’ diye sorduğumuzda açık ara öndeydik. Yüzde 46-47 gibi bir oran çıkıyordu, diğerlerinde 25-30 gibi oran çıkıyordu. Sadece seçim bürosu değil ofislerimizde de çok iyi ekiplerimiz ve önceliklerimiz vardı. Sosyal medyayı yöneten arkadaşlarımız vardı ve sonuçta ne kadar doğru iş yaptığımızı sizler de gördünüz ki, büyük bir farkla yani 19-20 bin farkla seçimi kazandık” diye konuştu.

“Verdiğimiz Vaatleri Yerine Getirme Zamanı”

Türkiye’de büyük oranla değişim yaşandığına değinen Alim Karaca, “Seçimlerden 3 gün önce en son mitingimde söylemiştim. İstanbul’dan gelen son 3 anket verileri ben de vardı. 5,5-11 puan arasında İmamoğlu’nun seçimi alacağı gözüküyordu. Hatta Ölüdeniz mitinginde de demiştim, aynısı çıktı. Mansur Bey ile ilgili hiçbir sıkıntı yoktu, alacağı belliydi. İzmir de belliydi. Biraz Antalya’da Muhittin ağabey konusunda farklı algılar geliyordu ama Sayın Muhittin Böcek de farklı bir şekilde seçimi aldı. İnan, benim tahmin edemediğim birçok il aldı. Mesela Manisa’da büyük bir fark oluştu, o farkı hiç beklemiyordum. Muğla’da bekliyordum, zaten yüzde 20 puan fark atacağını söylemiştim. Şu anda kaç bilmiyorum ama Ahmet Bey ile görüştüğümüzde yüzde 23-24 gibi bir puan önde olduğunu demişti. Birebir tuttu arkadaşlar. Seçim bitti, artık geride kaldı. Verdiğimiz vaatleri yerine getirme zamanı. Şu andan itibaren önümüzdeki günlerde neler yapacağız, hangi festivalleri yapacağız, Kuzugöbeği festivalimiz olacak. Şimdiden bunların hazırlığını yapmak zorundayız. Vaat ettiğimiz projeleri de projelendirip, ruhsatlarını alıp önümüzdeki dönemde de onların ihalelerini gerçekleştirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

“Grubunun Çok Güçlü Olması Bizlere De Özgüven Veriyor”

Mecliste çoğunluğu yakaladıklarını söyleyen Karaca, “Mecliste mutlaka çoğunluğu kazanmamız lazımdı. Gittiğimiz her yerde Büyükşehir ve meclisimize de oy istedik. Bu dönem çok güzel bir meclis oluşturduk. Bunu da gittiğimiz her yerde görebildik. Meclisimiz de neredeyse benim aldığım oy oranına yakın bir oy aldı. Şu an 18 meclis üyesi aldık, benimle birlikte 19. Bu da büyük bir çoğunluk. Meclisimiz çok daha rahat olacak. Zaten önceden de bir problemimiz yoktu. Öncesinde de alınan tüm kararlar yüzde 99 oy birliği ile geçmişti. Ama tabi kendi grubunun çok güçlü olması bizlere de özgüven veriyor.’’ İfadelerini kullandı.

Başkan Alim Karaca, Seçim Sürecini Ve Başarısını Değerlendirdi

Editör: Onur Çadır