Mallı, Çalış, Ölüdeniz, Hisarönü ve Ovacık bölgelerinde otelcilerin istenilen turizm verimini elde edemediklerini belirtirken, Fethiye şehir merkezindeki otelcilerin ise doluluk oranlarının oldukça memnuniyet verici olduğunu vurguladı.

Fethiye'nin tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çektiğini ifade eden Fethiye Merkez Otelciler Derneği Başkanı Murat Mallı, bu potansiyelin şehir merkezindeki otellerde de yansımasının görüldüğünü belirtti. Fethiye'nin turizmdeki bu ivmesini sürdürmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Mallı, yerel yönetimler ve turizm sektörü temsilcileri arasındaki işbirliğinin önemine de vurgu yaptı. Yüksek sezon rezervasyonlarının şehir merkezindeki oteller için çok iyi olduğunu da kaydeden Mallı, talebin çok olduğu aylarda yukarıya doğru fiyat güncellemesi yapıldığını ifade etti.

Fethiye Merkez Otelleri Doluluk Oranlarından Memnun (2)“Doluluk Oranlarımızdan Oldukça Mutluyuz”

Murat Mallı, “Nisan geçidi içerisinde bir bayram vardı. Tabi bayramda bölge bir an yükselişe geçti ama bayramdan sonra düşüşe geçti. Ama ben bunu Fethiye şehir merkezi otelleri haricinde tutmak istiyorum. Diğer bölgelerde de Çalış, Ölüdeniz, Hisarönü ve Ovacık’a baktığımızda şuanda bekledikleri gibi bir nisan ya da mayıs sezonu geçiremiyorlar.  Biz Fethiye şehir merkezi otelcileri olarak doluluk oranlarımızdan oldukça mutluyuz. Arkadaşlarımdan almış olduğum geri bildirimleri hitaben konuşuyorum. Yoğun sezon için de rezervasyonlar geliyor. Hatta arkadaşlarımız yüksek sezonda talebin çok olduğu aylarda yukarıya doğru fiyat güncellemesi yapıyorlar. Şehir merkezi olarak ilçemiz çok güzel imkanlar sunuyor. Yine aynı şekilde tavsiye sitelerine baktığımızda otellerimizin neredeyse tamamı çok yüksek puanlara sahip ve neredeyse tamamı ilk 3’te veya ilk 5’te. Demek ki işiniz ve servisinizi düzgün yapıyorsanız hem doluluk oranınız yüksek hem de sıralamanız yüksek oluyor. O açıdan bizi keyifli bir sezon bekliyor. Umarım diğer bölgedeki arkadaşlarımız da bu keyfi kısa zamanda yaşarlar” ifadelerini kullandı.

Fethiye Merkez Otelleri Doluluk Oranlarından Memnun (4)

Editör: Onur Çadır