HELE Bİ GÖRÜN..’’ŞİMŞEK BAKAN,, HALLEDECEK HERŞEYİ..!!!

Gerçekten çok sabırlı bir milletiz dostlar.. Aslında İNANMASAK’TA inanır gibi tavır sergiliyoruz…3-4 yıl öncede ENFLASYON bitecek diyorlardı.. Gün-Ay veriyorlardı..Nebati parlıyan gözleri ile anlatıyordu..UMUT aşılıyordu yüreklerimize..Onun o tatlı GÜLÜŞÜNE kanıveriyorduk sabrettik…sabırla bekledik enflasyonun düşmesini.. Baktık’ki o gülümseyen yüz;adeta bizimle dalga geçer oldu..! Sonunda millet olarak ‘’sahtecikten’de,, olsa ona İNANMAMAYA karar verdik.! Dost toplantılarında... TV lerde..gazetelerde biz onunla dalga geçer olduk.. ‘’GETTİ,, sonunda nebati.. Şimdilerde sayın C. Başkanımızın fotoğraf karesinde yer almak için ‘’SAVAŞ,, VERİYOR…

                  Geçmişte İŞTEN el çektirdiğimiz bakanı yaşadığı ingiltereden alıp tekrar bakan koltuğuna OTURTUVERDİK…! Yaşamı boyunca FAİZ’E karşı olan C. Başkanımızın İLKELERİNE bile ayak uydurmadı ülkemizde KONUK olan sayın bakan..! Şimdiler’de parası olanlar çok mutlu.. Yatır bir milyonu gelsin ayda 50-60 bin..!!! Gel keyfim gel.!!! Neme lazım adam işini geceriyor!. KATAR.. BAE…ABD gezip duruyor..Para istemesini iyi beceriyor…Galiba IMF yi bile dize getirmiş..! 18 milyar dolar yola çıkmış…!
                      

                  İşçi-memur –emekli perişan…Hiçte aldırmıyor bakan bey. işine yoğunlaşmış..Satılmaya devam ediyor MİLLİ VARLIKLARIMIZ.. O ise konuşuyor..Önümüzdeki aydan itibaren enflasyon hızla düşecekmiş.!!! Dünyada enflasyon şampiyonluğu sona erecek; mutlu günler bizi bekliyormuş..Bunları gerçekmiş gibide anlatıyor..Anlatıyor’da iktidar partimize oy verenler bile İNANMIYOR ARTIK.!
            

             Kılıçtaroğlu ‘’EVLERİ SİZE BEDAVA VERECEĞİZ,, demişti. Ciddiye almadı deprem bölgesindeki vatandaşlarımız. Biat kültürü galip geldi iktidarımıza destek verdiler..Şimdilerde pişmanlar ama; GEMİ KALKTI…!

            Ama azıcıkta olsa UYANDIK gibi.. ‘’TASARRUF TEDBİRLERİNİ,, açıklıyorlar bu satırları yazarken..Kamuda verimliliği arttıracak tedbirler alıyorlarmış..!!!
Sayın bakan daha önceleri nerelerdeydiniz.?. Köprüleri otoyolları yandaşlara peşkeş çekerken; gereksiz hava alanları inşa ederken bugünleri hiç düşünmedinizmi..?
‘’Aç insanlar,, topluluğu oluşturacağınız hiç aklınıza gelmedimi..? ‘’AÇIZ..AÇIZ,, diye TV ekranlarında feryat eden insanlarımız olabileceğini tahmin edemedinizmi..?

           Ama yinede olan fakirleşen insanlarımıza..bize olacaktır hele bi görün!! Araba saltanatı devam edecektir.. Diyanet işleri başkanımızın araba sevdası bitecekmi zannediyorsunuz.?. Batıdaki bazı ülkelerde başbakan otobüsle işine gidiyor.. Bisiklete biniyor..YER BULAMIYOR..AYAKTA GAZETESİNİ OKUYARAK ULAŞIYOR MAKAMINA.! Siz hiç görmüyormusunuz bunları..?

Ve yüce dinimizin İSRAF ETMEYİN öğretisini hiç duymadınızmı.? Okuduğunuz kitaplarda’damı okumadınız hiç..! Ve hiç yüreğiniz YANMIYORMU halkımızın bu hallere düşmesine..! Açlık ve sefalet kaderimi işçinin; emeklinin..!