İSTANBULDA KİM OLACAK DEĞİL; FETHİYEMİZDE KİM OLACAK..???


23 gün kaldı.. Seçim konusu yaşantımızın bir parçası haline geldi..Sohbetlerde o var… Sokaklarda siyasi partilerin bayrakları var…TV reklamlarında; sosyal medyada partilerin sloganları ve adayların klipleri ve fotoları var.. TV’de açık oturumlarda kendini YANDAŞLIĞA adamış çok bilmişlerin ‘’çirkin,, sohbetleri var.. O güzelim duygularımızda her an-heryerde SEÇİM var.

Ve tabiki ülkemizin düştüğü durumda var…Büyük şehirlerimizde 1 kilo et almak için gecenin 4’ünde sıraya giren insanlarımızı izliyoruz TV’de.!. Ve dikkat ettinizse ÇOĞU yaşlı insanlar.. Bir başka deyimle emekli YAŞLILAR.. VATANA YILLARCA HİZMET ETMİŞ BİZİM YAŞLILARIMIZ.!!!

Ağlıyor canım insanımız.. Lanet ediyor yaşama. ‘’Açız,, diye bağırıyor kimseden çekinmeden 85 lik ihtiyarlarımız… Sevgili C. Başkanımız bu yılı ‘’Emekliler-yaşlılar,, yılı ilan etmişti..İster istemez umutlanmıştı emekliler.. Değişen bir şey oldumu.? Hayır.. Ekmekle karın doyurur olduk.. Eti vitrinden seyreder oldu insanlarımız.. 100 gram et…2-3 biber!! Tereyağı ve zeytinyağı uzaklaştı.!!! Azıcıkta ucuz diye çiçek yağı ve margarinler KAPTI BAŞKÖŞEYİ.!.
Ama başardığımız şeylerde var.. Bir açıklama vardı yandaş olmayan gazetelerde.. ZENGİN İNSANLARIMIZ NEREDEYSE İKİ KATINA ÇIKMIŞ son yıllarda.. fakir daha fakirleşmiş.. Orta sınıf kalmamış ülkemizde..! Günümüz yaşamının verdiği acıları unutmak için GEÇMİŞ KONUŞULUR OLMUŞ SOHBETLERDE…!  Yüzler asık… yürekler bezgin.! Geleceğin daha güzel olacağı konusunda HİÇBİR İNSANIMIZ BİRBİRLERİ İLE ‘’İDDİAYA,, GİRMİYOR ARTIK..!

31 Martta bizde başkanımızı seçeceğiz.. Hepimiz YARIŞ’ı biraz hüzünle izliyoruz.. ‘’Muhalefete oy verirseniz hizmet gelmiyecekmiş,, Birinci ağızdan’da duyduk bu cümleyi…hemide ikinci ağızlardan onlarca kez.!!! Tedirgin Fethiye insanı!. Ama YÜREKLİDE..! Bu tehditlere pek aldıran yok izlediğim kadarı ile…Beni sevindiren bir olay var.. Barış içinde yaşanıyor SEÇİM GÜNDEMİ.. Adaylarımızın bir diğer adaya AĞIR LAF ettiğini duymadım ben.!.

Seçimin ilginç yanıda şu..!! Hep Sayın C. Başkanımız ve İMAMOĞLU konuşuluyor heryerde…Karşılıklı atışmalarını izliyoruz.. TV’lerde ve gazetelerde ençok İSTANBUL’A odaklandığını görüyoruz bu iki siyasetçimizin…İmamoğlu her sözünde şu kanal hikayesini gündeme getiriyorda AKP adayından ÇIT YOK..!! Neden olaki.!. Ama biliyorum seçim sonrası bu SEVDA çok dillendirilecektir.. Hele bi görün..! RANT İstanbulda.! İstanbul alınmazsa iktidar bir insanımızın deyimiyle YARIM İKTİDAR durumuna düşecektir….

Amaaan.!! Ne olursa olsun İSTANBULDA.!. Biz kendi işimize bakalım. ‘’İnce eleyip.. sık dokuyalım,,

Bir güzel hemşehrimize BAŞKANIM diyelim.. İnsanlarımızı ayrıştırmayacak; sımsıcak yüreğini sunacak, fethiye sevdasını yüreğinden eksik etmeyecek bir adayımıza VERİVERELİM KUTSAL OYLARIMIZI.!. DEMİYA!! fethiyemize; cennetimize odaklanıverelim.. Ne dersiniz..?