NE KALDI ŞURDA MURADIMIZA ERMEYE..!!!

Koskoca DOKUZ gün var önümüzde.. Dokuz gün geçermiki.? 31 mart gelirde; seçim olurmuki..? Pazar akşamı sandıklar açılır; yeni başkanımız açıklanırmıki.? 2 aydır adaylarımızın peşinde olan CAN insanlarımız; her şeyi bir kenara bırakıp…art düşünce olmadan seçilen insanımıza gülümseyerek ‘’BİZİM BAŞKANIMIZ,, derlermiki..? Barış..dostluk ve sevgi duygusunda elele-gönül gönüle OLUVERİRMİYİZ’Kİ..?
Ben’de SAÇMA SAPAN soruları sıraladım.. Tabiki seçilen başkanımıza sahip çıkacağız..Cumartesi akşamı 5te sokakları süsleyen parti bayrakları toplanacak. Günlerdir müzik eşliğinde caddelerimizde dolaşan araçlar DURACAK..! Broşür dağıtanlar olmayacak sokaklarımızda.. Seçim bürolarındaki TATLI ÇAY SOHBETLERİ sona erecek… Adaylarımızın kalabalıklarını tartışmayacak insanlarımız. Partilerimizin arasına girip, ajanlık yapan dostlarımızın bile GÖREVLERİ sona erecek Cumartesi SAAT BEŞTE…!

MART’IN NİSAN’LA birleştiği gece çok uzun olacak..5KAZA meydanı yine şenlenecek..!

Davul-zurnalar eşliğinde OYNAYACAK Fethiye sevdalıları.! ‘’En büyük başkan bizim başkan,, çığlıklarını duyacağız..Kazanamayan adaylarımızın taraftarlarıda izliyecek hüzünle…ve biraz UZAK’TAN tabiki….! Biliyorum o anlar’da dostlar kimilerinin yüreğindeki kin duygusu bile kaybolacak..Ve inanın her seçim sonrası olduğu gibi YENİ BAŞKANI İLK TEBRİK EDENLER O’NA OY VERMEYENLER olacak…!
Ama şunuda biliyorum..Çünkü hep böyle olmuştur..Kazanan adayı iki diğer ADAY MEDENİCE GELİP; TEBRİK ETMİYECEKTİR.!!!

İnşallah bu seçimde yanılırım.!!!!

Biz ‘’SEÇİCİLER,, biraz olsun üzüleceğiz seçim sonunda.!. Yıllardır birbirini görmeyenler GÖRÜŞTÜ bu zaman diliminde..Karşılıklı eller tokalaştı seçim ofislerinde.! Yüzler gülümsedi karşılıklı…Kağıt bardaklara bile alıştı insanlarımız…Çakmak..Tükenmez kalemlerimiz oldu…Adaylarımızın afişleri..sloganları….hem gözümüzü…hem yüreğimizi şenlendirdi.. Herşey güzeldi BE DOSTLAR…! Ve ben inşallah seçim sonrası şu cümleyi yazacağım.. ‘’BARIŞ VE DOSTLUK İÇİNDE BİR SEÇİM GÜNLERİ YAŞADIK..,,! Biz beşkazalılara’da bu yakışır ZATEN..!
Sevgiyle kalın…