ONDAN-ŞUNDAN-BUNDAN….

Sarı ve kırmızı renkleri nedense çok severim ben..! Ondan mıdır bilmem;GS’li oluverdim çocukluğumda.! Ve kalemi elime almıştım köşe yazımı yazıcaktım. Bir bağrıltı-bir çağrıltı koptu yakınlarda..Gökyüzüne doğru birşeyler gitmeye başladı.!ancak o zaman anladım ‘’TARİH YAZICI,Okan Buruk’un GS’yı şampiyon yaptığını.! Ayıp etti ama HOCA..! geçen yılın şampiyonluğu ile YETİNMELİYDİ..! ne diyelim öyle istemiş’’ TARİH YAZICI, Okan… Galatasaraya gönül veren arkadaşlarımıda bu vesile ile kutlarım.! Beşiktaşımızda KUPAYI aldı… siyah-beyazlı kardeşlerimide kutlarım..fenerbakçeli dostlarımıda gelecek sezon başarılar diler; ve şampiyon olmalarını CANI GÖNÜLDEN isterim!! Gerçekten yüreğim öyle istiyor..10 yıl bitti..11 yıl sonra şampiyonluk coşkusunu yaşasınlar istiyorum..!

        Geçinme zorluğu çeken;adete açlıkla mücadele eden emeklilerimizin günüydü Pazar günü..! paraları yoktu belki birçoğunun..Ama ‘’ bulup-buluşturup, ANGARADA aldılar soluğu.. Otobüs-uçak-Tren masrafına katlanıp ‘’ATANIN ANIT KABRİNE YAKIN BİR YERDE’’ buluşuverdiler aynı acıyı yaşayan DOSTLARI İLE..! Dik durmanın;mücadele etmenin HAZZINI, hazzını hissettiler yüreklerinde… CHP genel başkanı ÖZEL’in konuşmasını dikkatlice dinlediler…alkış tuttular.! Umutluca döndüler memleketlerine..!

          Sevgili C.Başkanımız’da UMUT dağıttı Pazar günü yaptığı konuşmaları ile..! Bu ayın sonundan itibaren ENFLASYON belasından kuırtuluyoruz.. Kararlı gibi hissettim C.Başkanımızı..! Geçmişte enflasyon konusunda verdiği sözleri artık siliverdim aklımdan..BUNDA KARARI BENCE..! ‘’Ne yapcak…ne etcek tek haneli rakamlara indirecek enflasyon belasını.. HELE Bİ GÖRÜN…

          ISCAKLARDA kendini hissettiriyor artık..! Salı pazarının HAKİMİ olan yabancı misafirlerimizde TORBALARINI doldurmaya başladı.. Biz pahalılıktan bir şey alamasakta onlar mutlu be dostlar..! En azından esnafımıza katkıda bulunuyorlar.. ‘’BAHALI, deyip alamamazlık yapmıyorlar..! Bir garipki ‘’torbalarını, doldururken çok mutlu bir insan görüntüsü yansıtıyorlar..’

         Bunuda yazarmısın dedi halkevi sakini dostlarım.. Sevgili Başkanım Alim bey..! Bahriye üçde HALKEVİNE gelen birçok insanımız masa-sandalye bulamadıklarından geri dönüyorlar ‘’BİZ GAZANDIRDIK!! Alim bey bize masa-sandalye temin etsin.. BUNU YAZIVER BE CELAL BEY’’ dedile. Yazıverdim işte..!!!