BİZİMDE BİR SARAYIMIZ OLURMU’Kİ..?.?

Bir ay oldu seçim biteli..Taşlar yerine oturdu..Kırmızıya bürünen bir Türkiyeyiz artık. Ve bu arada genel kültürümüz’de arttı. Geçmişte AKPli belediyelerin neler yaptıklarınıda belediye binalarına asılan AFİŞLER sayesinde öğrendik.. Mutluda olduk biliyormusunuz.? Örneğin ben ‘’ZOR GEÇİNEN,, insanlarımızın oluşturduğu ülkemizde ‘’BU KADAR ÇOK SARAY OLDUĞUNU YENİ ÖĞRENDİM,,.!. Öyleki fethiyemizden bile küçük ilçelerde bile yeni saraylar yapılmış!. Altın renkli-VARAKLI koltuklarda oturuyormuş hizmet için seçilen başkanlarımız..!

-Hele bir ilimizin başkanlık makamında ‘’Jakuzi,, bile olduğunu yazdı gazeteler…Ama doğrulanmadı..Ama 8 başkan yardımcısının odasına bitişik ÖZEL BANYOLARI olduğu doğrulandı.. Bir sevindim..bir sevindimki basında bunları okuyup-görünce..! Tebrikte ettim onların bu düşüncelerini..İTİBARDAN TAVİZ VERİLMEZ..!

Ama bunları belediyelerine..illerine..ilçelerine kazandıran belediye başkanlarımıza’da üzüldüm..GOSGOCA sarayı bırakıp; evlerine dönmeleri ÜZDÜ beni..zor alışırlar gibi geliyor bana..!!! Halkımızın bir deyimi vardır’da BURAYA YAZMAYAYIM.!. İnanın unuttum şu an.. Ama hatırladığım kadarı ile ‘’ŞEYDEN İNİP, ŞEYE BİNMEK GİBİ,, birşeydi galiba.. Arkadaşlarıma soracaktım …! Telefonumun SARJI’DA bitmiş..!!! Tam ihtiyacım olduğu zaman…!!

Biliyorsunuz fethiyemizin en büyük sorunlarından biri KÖRFEZİN TEMİZLİĞİDİR….İnanın samimi söylüyorum ‘’bu dünyayı terketmeden körfezde denize girmek en büyük isteğim,,..! Bu arada bir taraftan hesap yaptım.. O sarayların biri yapılmasa…o para körfezimize harcansa PIRIL PIRIL BİR KÖRFEZE KAVUŞACAĞIZ…!

Ego işte… Saçma istekler oluyor..! İTİBARDAN TASARRUF EDİLMEZ cümlesine ihanet ediyorum.!. Ne derseniz deyin BENCİLLİK yaptım ben.! İtibar önemli..! Örneğin ne der sonra ‘’BİZİ KISKANAN ALAMANYA’’..!!!

Bu arada MUHAMMET kardeşimin ÇABALARI ile körfezden çamuru alıp; açık denize atacak BİR GEMİ GELDİ..! Sevinivermiştik bir an.!. Ama şimdi o geminin’de gittiğini söylüyorlar.!. İSTANBULA VARDI..SEN HALA ONU SAYIKLIYORSUN diyen’de oldu can dostlarımdan…fethiyemizi çok sevenlerden..!!!

Sen kötü ettin be ALİM BAŞKAN..! Keşke bu kadar sevenin olmasaydı.? 20 bine yakın oy farkı ile kazanmamalıydın..! O gemi şu an burada olacaktı..çamuru atacaktı körfezimizin açık denize..! İnan o sarayların fotolarını görünce’de birazcık üzüldüm.. ‘’Siz niye yapmadınız bir saray,,? Hala 1957 de yapılan köhne belediye binasında HİZMET VERİYORSUNUZ BİZE…!!! Çok kırgınım halkımıza’da sizi severek  oy verdikleri için..!!! Düşünebiliyormusunuz dostlarım..DENİZE SIFIR BİR SARAY..! Kim istemez değilmi’ya..! Sonuç olarak SEVGİ DUYGUSU YÜZÜNDEN SARAYIMIZDA OLMADI…SAHİLDE DENİZE GİRME SEVDAMIZDA GERÇEKLEŞMEDİ..!

Ama umutluyum..Birgün hakça bir düzene kavuşursa ülkemiz; fethiyemizin pırıl pırıl bir körfezi olacak..! Bende bu dünyayı terketmeden o temiz körfezde KULAÇ ATACAĞIM.!. Olmaz dediğinizi hissediyorum…KIRMIZI KENDİSİNİ İSPATLARSA İNANIN OLUR..! Onun için dostlarım ‘’KARANLIĞI DEĞİL; AYDINLIK BİR ÜLKEYİ DÜŞÜNELİM…,, Her vatansever gibi..! Ve aklım karışık ALİM KARDEŞİM BİZEDE BİR SARAYDA YAPARMI’Kİ.??? Sevgiyle kalın..!