ÜLKEMİZ HARİTASI KIRMIZI’YA BOYANIVERDİ..!!!

Sabırsızdık.! ‘’çabuk geliversin şu seçim,, diye sabırsız düşüncemizi yansıtıyorduk..Ama güzellikleri’de yaşıyorduk. Seçim ‘’ofislerinde,, yıllardır görmediğimiz dostlarımızla karşılaşıyorduk. Geçmiş yılları unutup; sıcacık duygularla sarılıyorduk birbirimize.. Kağıt bardaklardan çay içmenin hazzı’da o kadar güzeldiki..!! Her partimizin seçim ofislerinde gülümsüyordu yüzler.. Seçimi ‘’biz kazanacağız,, umudu vardı yüreklerde..!

         Ve oluverdi seçim.. KIRMIZI kazanıverdi fethiyemiz’de!. Diğer seçim ofisleri kapanıverdi’de; kazanan KIRMIZILILAR paylaşma duygusunu bir hafta daha yaşadı.. KIRMIZILILARIN kazandığı seçimi BAŞKAN’DA onlarla kutlamaya devam etti. En önemlisi günlerce gülümseyen yüzler vardı heryan’da…Kazanmak başka bir şey be dostlar..! En azından tüm ‘’derdi-tasayı,, unutup; MUTLULUK duygusunu yaşıyorsunuz ÖZGÜRCE.!. Hele birde benim gibi BAHİSLE’RE TUTUŞMUŞSANIZ-KAZANMIŞSANIZ o’da bir başka mutluluk..!

       

        Seçim biteli 20 gün oldu.. ‘’seçim ofisinde buluşalım,, diye bir telefon gelmiyor arkadaşlarımdan..Daha öncede olduğu gibi HALKEVLERİMİZDE buluşur olduk.!. Kağıt bardakta değil; cam bardaktan yudumluyoruz çaylarımızı.. Seçim döneminde ‘’birbirimize şüpheyle bakma,, duygusuda silindi beyinlerimizden..Başkanımızı benimseyiverdi bir başka başkan adayı kardeşimize gönül verenler.!.

        Ama herkesin telefonunda ‘’kırmızı,, ile süslenmiş Türkiye haritamız var.! Kırmızıya gönül verenler bile şaşırmış durumda.. ‘’olamaz.!!. BURSA-MANİSA-KÜTAHYA-DENİZLİ’DE biz kazandık,, diyerek şaşkınlıklarını dile getiriyor nice insanlarımız…!

    Seçim..seçim diye diye 3 ay’ı bitiridik.! Çok büyük bir farkla bitti seçim..!..Hasretlik çeken nice insanımız mutlu şu günlerde.. Kırmızıya boyanan ülkemiz haritasına bakıp bakıp ‘’Biraz’da sinsice,, gülümsüyorlar.! Çok görmeyin dostlar.. T.C. tabelaları asılıyor ülkemizin birçok belediyesinde.!

Bir T..nokta C.!!! Ama ne kadar anlamlı bir bilseniz..Ben bir şey daha istiyorum. Andımı’zı okusun çocuklarımız…okurken PARLASIN yüzleri istiyorum. Bayrağımıza bakarak; NE MUTLU TÜRKÜM derken göğsümün daha bir KABARMASINI istiyorum…! Teşekkürler güzel ülkemin güzel insanları…!

Yerel seçim sonuçları ile UMUDUMUZU yeşerttiniz. Karanlıklardan aydınlığa kavuşacağız gibi geliyor bana..!! Ne dersiniz..!!