‘’DENİZ GİBİDİR GÖKYÜZÜ,, ŞARKISINI DİNLİYORUM..!!

İki gündür bir ‘’Denizi,, birde günümüzü düşünüyorum.. DENİZ vatanseverdi..Kardeşliğe…dostluğa sevgiye inanırdı.!. Emperyalizme karşıydı.. En büyük düşman bildiği iki ülke ABD ve İSRAİLDİ..! Onlara ‘’DEFOL,, diyebilecek vatan sevgisi ve ölümden korkmayan ‘’YÜREĞİ,, vardı.. Yaşamı boyunca’da kimseyi öldürmedi…Yerli ABD ve İSRAİL SEVİCİLERİ onu ve arkadaşlarını DARAĞACIN’DA KATLETTİLER.. Günümüzde onların asılmasına sebep olan zamanın başbakanını kimse tanımasa’da DENİZ VE ARKADAŞLARI SEVGİ İLE ANILMAYA DEVAM EDİYOR.. ‘’Deniz gibidir gökyüzü,, şarkısı hüzünle dinlenmeye devam ediyor..

     Ve günümüz dostlarım.!. Bir suskunluk var yüreğimizde.. Kabuğuna çekilmiş insanlar topluluğu olduk.. Vatan sevgisini anlatan ANDIMIZ bile yok artık.. Göğüslerini gere gere çocukluğumuzda söylediğimiz o dizeleri bizim çocuklarımızdan yoksun bıraktık.. NE MUTLU TÜRKÜM derken bile ‘’acaba birisi duyarmı,, duygusunun tedirginliğini yaşıyoruz..
                          Geçmişte Zengin-Orta sınıf ve fakirler olarak değerlendirilirdi yaşamımız..! Günümüzde ise bu güzelim ülkemizde sadece çok zengin ve fakirlerden konuşur olduk.. 2 milyonluk saat takan ve bunun ‘’gösterişini,, açık açık yapan vekillerimiz var ülkemizde..! Ve bunun yanında pazar artıklarını toplayarak karınlarını doyurmaya çalışan insanlarımızı görüyoruz YANDAŞ OLMAYAN TV kanallarında.. Dünyada yüksek enflasyonda sonda üçüncü olmaktan adeta gurur duyan bir ülkenin insanlarıyız artık..Vatanlarına yıllarca hizmet etmiş emeklilerimiz ÖNÜNE-ETRAFINA SEVGİ İLE BAKAMIYOR ARTIK..Donuk bakışlarla ta uzaklarda o güzelim gözleri.. UMUTLAR BİTMİŞ ‘’sonsuzluğa ulaşmayı bekliyorlar,, adeta.. Bedava soğan için 3-4 bin insanımız tarlaya dalıyor vatanımızın bir yerlerinde.. O soğanları toplarken parlıyor gözleri.! Adeta bir altın para bulmuşçasına…!
Bir kesim tarafından ‘’KEŞKE YUNANLILAR ALSAYDI,, diyen adam ‘’anılıyor,, bu ülkemizde biliyormusunuz.? TV de ona ağıt yakıyorlar.. Bir tarafta ABD ve İSRAİLE defol diyen DENİZ.. Diğer tarafta YUNANLILAR ALSAYDI BU ÜLKEYİ diyen bir adam.. Sizce hangisi vatansever..? Yüce dinimiz hakkında bize fetva vermesi, doğruları anlatması gereken ‘’adamın,, 20 milyonluk araba sevdasına TUTULMASINA NE DEMELİ..!!? ATATÜRK ismini anmayan bu isme VATANSEVERLER saygı duyabilirmi..?
                olanı-biteni sessizce izliyoruz sadece.! Dün iktidarımızın yüksek görevlerde bulunan bir arkadaşımızla sohbet ettim… ‘’Artık bende umutsuzum gelecekten,, dedi.! Mahzundu bakışları…Tek çare ülkemiz siyasetçilerinin VATAN SEVGİSİNDE BULUŞMASI..Tabi bunun mümkün olmayacağını sizde biliyorsunuz.. Bende..!! Umut yüce yaradanımızda…! Çünkü başka bir UMUT kapısı yok artık…!