SEÇİM OFİSLERİ AÇILIŞLARINDA HİSSETTİKLERİM.!!!

Seçim ofislerini AÇMAK seçimlerin ilk heyecanlı uygulamasıdır ülkemizde. Ve seçim sonuçları için ilk yorumların yapılmaya başlayacağı gündür.. Halkımızın deyimiyle ‘’GÜÇ GÖSTERGESİDİR,, .!.

İlk seçim ‘’İLETİŞİM MERKEZİNİ,, Alim Karaca açtı Ovacık köprüsü yanında..Binlerce gülümseyen yüz vardı kanalın iki kenarında.. Yıllardır birbirini GÖRMEYEN insanlarımız parlayan bakışlarını sundular birbirlerine.. Gürültülü-müzikli ortamda karşılıklı sarılıp, hallerini-hatırlarını sordular. Sinevizyonda ALİM BAŞKANIN 5 yıla sığdırdığı hizmetlerin görüntülerini izlediler. Alim başkan konuşurken alkışları ile kestiler konuşmasını.. Mutluydu hemşehrilerimiz…Alim başkana karşılıksız sevgilerini sunmaktan..!!

Sonuç olarak çok güzel bir gündü paylaşılan.. Gelenler gecenin karanlığına değin ‘’Alim başkan,, diye slogan atarak; sahip çıktıklarını gösterdiler başkana..

Ve ikinci olarak Behçet başkanım ‘’Ben yine adayım,, dediği açılışını izledim ATATÜRK caddemizde.! Yine insanlarımız vardı gülümseyen yüzleri ile… Hasretliği dile getiren sözler çıkıyordu ağızlardan.. Alkışlarla dinlediler Behçet başkanı.. Konuşmanın hazzını yaşadılar sanki..!
Tabiki sinevizyonda yansıtılan hizmetler vardı.! Gördüğüm manzara’da umut doluydu Behçet başkana gönül verenler.
Ve en son Muhammet Kökten’i izledim bir KENARCIKTA.!. Diğer adaylarımız gibi onunda kalabalıktı seçim iletişim merkezi.. Orda’da gülümsüyordu yüzler.. ‘’Bunda biz kazanacağız,, havası okunuyordu parıldıyan gözlerde.. Özünde  ‘’iktidar biziz.. biz kazanırsak hizmet gelir,, duygusunu yansıttı konuşmacılar…Muhammet Kökten ‘’MÜTHİŞ,, heyecanlıydı.. ‘’Bu iş bitsede..bir an önce işe başlasak,, duygusunu yansıtıyordu kendisine gönül veren dostlarına..

‘’C. Başkanımızın SON SÖYLEMLERİNİ tekrar ederek zafere ulaşacağına inanıyordu bence Muhammet Kökten…
Kaldı şurda 30 gün.. Heyecan dorukta.. Çaylar yudumlanıyor; yorumlar yapılıyor heryerde.. Ençokta halkevlerinde bunu hissettim ben.. Ve inanın dostlarım herkes birbirine halkımızın deyimiyle ‘’YOKLAMA ÇEKİYORDU,,..

Güzel olan’da şu.. Adaylarımız sadece İŞLERİNE SARILMIŞ gibiydi..Bir başka aday hakkında ÇİRKİN SÖZLER sarfedip; ortalığı germiyordu..!
Ve benim gözüm ençok emekliler’de.!. Açlıkla mücadele eden; adeta TERKEDİLEN emeklilerimiz bu seçimde ne yapacak..? 10 bin Lira maaşa EYVALLAHMI diyecekler; yoksa tepkilerinimi yansıtacaklar sandıkta..? Veya 2024 yılını emeklilere adayan iktidarımıza ‘’UYUP,, bu kervanın yola böyle devam etmesinimi benimsiyecekler..!!

Barış ve sevginin egemen olduğu bir seçim yaşanması dileğim…Kin ve nefret bürümesin o güzelim yüreğimizi.!!!
Sevgiyle kalın.