SEÇİM ÖNÜ KIRMAYALIM YÜREKLERİ.!!

Birisi seslendi.. Döndüm baktım..Ben tanımıyorum ama.!. Belli ki o kardeşim tanıyor beni.. ‘’Gel Celal bey bir çayımızı iç,, dedi...Tam döndüm iki adım attım.. ‘’Senin fikrinide..zikrinide biliyoruz ama.!.,, diye devam etti..Sadece gülümsedim ve yanına gidip, çayını içecek’ken başımı çevirip geri döndüm.. Bağırdı..çağırdı ama dönmedim..Bu olayı bir partimizin seçim ofisinin önünde yaşadım..!

Bazı insani değerlerimizi yitirmişiz dostlarım..Lafa bak.! ‘’fikrimi-zikrimi biliyormuş ama çay içecekmişiz.!.,, Sevgi duygusunu.. SAYGI denen o güzelim duyguya veda etmişsiz.. BEKLENTİ peşinde koşan insanlar olmuş NİCEMİZ..!! Ne olurdu sanki çay daveti sonrası ikinci cümleyi söylemeseydi!

Düşüncelerimiz farklı olabilir.. Her insanın bir aklı..benimsediği bir ADAY vardır.. Ne gerek var yüreklere olumsuz bir düşünce yansıtmaya. Karşılıklı SEVGİ ve SAYGI duygusu ile YUDUMLASAYDIK BİRER BARDAK ÇAYIMIZI.?.

Benim şu bir dakikada yaşadığım OLUMSUZ olayı belki niceleriniz yaşamıştır.. ‘’Benim partimden’sen arkadaş-dostsun.. Bir başka görüşteysen DÜŞMANSIN..!,, Hala İLKEL bir kabile üyesi gibi hareket ediyoruz BU ÇAĞDA..!
Ama bu hareketler’de bulunmaya bizleri yukardaki İKTİDAR sahipleri yönlendiriyor.. İster istemez OLUMSUZ DÜŞÜNCELERİNİ YANSI’TA..YANSI’TA ETKİLENİYOR DUYGU DÜNYAMIZ..!

Modern dünya’da niye yaşanmaz bu olumsuzluklar..? Nice batıda yaşayan insanlarımızla konuşuyorum seçim günlerini..! ‘’Bizde sizin gibi olaylar yaşanmaz.. seçimi biz sadece DEMOKRASİNİN gereği olarak ANLARIZ.! Günü gelince sandığa gider oyumuzu atarız.. Kimseye sen şuncusun..buncusun diye ayrımcılık yapmayız… Demokrasinin gereğini yaptık diye seviniriz’de üstelik..,, dedi 45 yılını Almanyada geçiren ve Alman vatandaşı olan ama Türklüğünü UNUTMAYAN BİR KARDEŞİMİZ…!
Sözün özü… Seçim ‘’önlerin’de,, kırıyoruz birbirimizin o güzelim yüreğini.. Elele –gönül gönüle bir seçim yaşamayı bir türlü beceremiyoruz..! Yüce dinimizin ‘’Birbirini sevin,, öğretisine sırt çevirip; kin ve nefret duygusunun UŞAĞI oluyor nicelerimiz..!

Ne kaldı şurda..? Sabrediverin dostlar.. Yüreği ÇİRKİN olan varsa bile; azıcık sabrediverin.. Sevgi ve saygıya sarılıverin.. Olmaz mı.?

Sevgiyle kalın.