FETHİYESPOR RÜZGARI DEVAM EDİYOR…

Bu hafta sonu evimizde oynadığımız Uşak Spor maçı bir nevi formalite maçı havasında geçti. Ligden düşmesi kesinleşen rakibimizin karşısında farklı bir galibiyete ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu maç her ne kadar formalite gibi görünse de mutlak galibiyet gerektiren öneme sahipti. Yendiğimiz zaman aşağıdaki takımlarla farkı açacağımız puan kaybında da kendi işimizi zora sokacağımız bir lig mücadelesi bizi bekliyor olacaktı. Neyse ki motivasyonu zor olan bu tarz maçlarda teknik ekip ve oyuncular sorumluluklarını gayet iyi bildiklerini gösterdiler. Bu tarz maçların oyuncular için her zaman rehavete yol açma ihtimali olur. Dolayısıyla da takımımızın bu tarz bir hava içerisinde olmayışı da bizi sevindirdi diyebiliriz. Herkes sorumluluklarını bilerek mücadelesini verdi ve güzel bir galibiyete daha imza attılar.

                Takımımız oyun içerisinde dönem dönem oyunda ağır kalsada genele bakıldığında isteyen ve skoru arttırmaya çalışan bir görüntüsü vardı. Bazen rakibin sert ve yıldırma faullerine rağmen oyunu bırakmadan daha istekli olduklarını gördük oyucularımızın. Uşak spor oyuncularının kafasında oynayamıyorsan oynatma ve yıldır düşüncesi, tecrübeye de bir nevi yenik düştü diyebiliriz. Oyunun temposu çok düşmeden gayet iyi seviyedeydi ve  seyircileri de sıkmadan akıcı bir futbol izletildi. Her iki takımın oyuncularını da bu anlamda tebrik etmek gerekir. Bizde göze batan ve öne çıkan oyuncular arasında sağ kanatta çok iyi çalışan Ramazan ve Rıdvan’ı diyebiliriz. Orta sahamızda yaşına rağmen hala iyi mücadele veren ve hep oyunun içerisinde olan Serdar kaptana da hakkını vermeliyiz. Bunların dışında oyuna sonradan dahil olan Aziz de bu takımda sırıtmayan ve formayı her daim alabilecek kabiliyette olduğunu bize gösterdi. Kısacası oyuncuların geneli de neler yapılması gerekiyorsa yaptıklarını söyleyebiliriz. Bu haftayı da kayıpsız atlatarak lig sıralamasındaki yerimizi de biraz olsun değiştirmiş olduk. Haftalardır 12. Sıraya demirlemekten sıkılmıştık artık. Umarımda bu puan ortalamamızla da daha yukarılara tırmanır ligi güzel bir yerde noktalarız diye düşünüyorum. Daha hala almamız gereken puanlar olduğunun da altını çizmeye gerek yok. Hala bir şeyleri garantilemiş ya da rahatlamış bir durumda değiliz.

                Şimdi bu maçı unutup önümüzdeki hafta düşme potasında olan Belediye Derince deplasmanı için iyi hazırlanmalıyız. Bu kadar iyi giden periyotumuzu bozmadan kayıpsız gelmeliyiz. Alınacak her puanın son haftalar da bize rahat nefes aldıracağını unutmayalım. Çünkü ligin lider ve Play-off mücadelesi veren ayrıca düşme hattında olan takımlarıyla sıkı bir mücadeleye gireceğiz. Güçlü olanın ayakta kalacağı bu seriden en az hasarla çıkıp sezonu iyi bir seviyede kapatmak en büyük hedefimiz. Bundan sonraki süreçte teknik heyet ve oyuncularımızın bunun bilincinde olduğunu eminim. Artık camiamızın ve taraftarımızın  bundan sonraki  süreçte kalan maçlarda takımımızın yalnız olmadığını ve arkasında olduğumuzu bilmelerini sağlamalıyız. Unutmayın ki bu takım şehrimizin üst kimliği ve en büyük reklam yüzümüzdür. Her zaman her koşulda kalbimize sahip çıkalım.

Saygılarımla.