BİZE HİÇ YAKIŞMADI…

Bu hafta sonu deplasmanda oynadığımız düşme adayı Derince spor maçı bizim açımızdan bir skandal denilebilir. Takımın oynamak isteyenleri ile oynamak istemeyenlerinin bir karması gibiydik. Anlam verilmeyen bir oyun, yakıştıramadığımız bireysel hatalar sergiledik. Haftalardır tıkır tıkır işleyen sistem bir anda yerle bir oldu. Ne teknik ekibin ne de camianın beklemediği bir maç oynandı dersek yanlış olmaz. Kendimizi rahat konumda zannedip hareket etmiş olma ihtimalini de gözden geçiriyorum ama matematiksel olarak hiçbir şey garanti değil. Sporcu arkadaşların bazıları kafasında bu lig mücadelesini bitirmiş ise bence gerekli kişilere bir çıtlatsın yeterli. Yoksa buradaki saygınlık ilerisi için hoş yerlere gitmeyecek gibi görünüyor. Bu skor hiçbir koşul ve şartta kabullenilecek durumda değil maalesef. Hele ki bize hiç mi hiç yakışan bir maç sonu olmadı. Taner Hoca’ya can suyu vermenin ne haz verdiğini bir düşüneniz vardır umarım.

                Takım oyuna başladığında zaten bazı oyuncuların kötü sinyal verdiği belli ediyordu kendini. Selahattin hoca ha şimdi düzelir ha şimdi toparlanırlar demesine fırsat vermeden skoru çıkmaza soktuk ilk 45 dakikada. Bu skor kimse alınmasın ama komple takıma hoş bir imaj bırakmadı biline. Küme düşmesi nerdeyse belli belirsiz olan 2-3 oyuncusunun bireysel çabalarına yenik düşmek gerçekten kabullenilemez. Derince müthiş mücadele ederek bizi yendi, ezdi geçti diyecek bir durumda yok gözle görülür. Uzun lafın kısası bu hem imaj, hem de ilk yarının telafisi durumunda olan maçı Taner Hoca’ya ve Derince klubüne can suyu olarak hediye ettik. Bize nispet yaparcasına mutluluk yaşamalarına izin vermenin rahatsızlığını umarım takımı bu duruma düşürenlerde duyuyordur. Önümüzdeki haftalar yine bizi öyle kolay ve evet şu maçı rahat kazanırız diyeceğimiz maçlar beklemiyor. Eğer işi garanti gören arkadaşlar var ise takım içerisinde Kaptanlardan rica arkadaşları bir silkelesinler. Daha hiçbir şey garanti değil ve kendimizi hala düzlüğe atamadık. Ayrıca şu 12.lik lanetini de bir türlü aşamamanın rahatsızlığı tüm camiayı geriyor desek yalan olmaz. Ne zaman kurtulacağız bu durumdan tarih vermekte zor. Seçimden sonra 3 Nisan da Lider Amed sporun buraya geleceğini de düşünürsek heralde birkaç hafta daha ligdeki durumu düzeltecek duruma gelemeyebiliriz. İnşallah yanılan ben olurum ancak bazı oyuncuların birileri tarafından ivedilikle kulaklarının çekilmesi şart görünüyor. Bu kadar dağınık ve mücadeleden uzak kaçak dövüş oyunu oynama lüksünüz yok arkadaşlar.

                Artık fazla bir şeyleri eşelemenin ya da yermenin anlamı yok. Bundan sonraki süreç için takımın Teknik ekibinden malzemecisine kadar her bireyin bundan ders almış olduklarını düşünüyorum. Bu takıma bu tarz skorların yakışmadığını ve camiaya sürekli  kazanma hazzı aşılayan bu ekibin bu durumu değerlendirip düzelteceğini umuyorum. Takımın önümüzdeki maçlarını düşünerek bir an önce toparlanması ve kendine gelmesi şart. Çünkü daha oynanması gereken 6 önemli final maçımız var. Sonuna kadar Fethiye Sporun başını öne eğmeden bu ligi bitirmek zorundayız. Herkes bu bilinçle hareket ettiği sürece bu sezonu doğru ve güzel bir konumda bitirmek her kesin temennisidir. Haydi takım bir yenilgi ile biz savrulup kendimizi kaybedecek değiliz. Daha önce bize onurlu ve mutluluk veren mücadelenizle neler yapabileceğinizi gösterdiniz. Bir sendeleme ile bize bir şey olmaz. Bir düşler bin kalkarız. Çünkü biz büyük bir Fethiye Spor ailesiyiz.

Saygılarımla.