SERİ BİTTİ

Bu hafta evimizde oynadığımız Sarıyer maçı ile galibiyet serisini devam ettiremedik. Her iki takımında puanları paylaştığı ortada bir maç oldu. Hem Sarıyer’in hem bizim 3 puan parolasıyla çıktığı bu maçta kimse istediğini alamadı diyebiliriz. Sarıyer için alt sıralardan kurtulma , bizim içinde biraz daha nefes almamız gereken kritik bir maçtı. Ancak takımlar karşılıklı gollerle 1’er puana razı olmak zorunda kaldılar.

Maça geçen hafta kaybetmesine rağmen iyi oynayan Sarıyer takımı yine baskılı başladı. Topun kontrolü ve daha fazla oyuna ağırlığını koyan takım misafir Sarıyer oldu. Özellikle orta sahadaki etkinlikleri ve topun hep kendilerinde kalmasını sağlama gayretleri başarılıydı. Bizim maalesef baskılı ve topla oynayan takımlara karşı olan oyunu seyretme ve bozamama serimiz devam ediyor. Önde baskı yapılmak isteniyoruz, ancak zincirin halkası birbirini tamamlamayınca maalesef burada da başarılı olamıyoruz. Dönem dönem topa sahip olduğumuz anlarda doğru işlere imza atıyoruz ancak devamı gelmiyor. Orta sahamızdaki gayret 1-2 kişiyle olmaz. Orta sahamızın en doğru top kullananı Selçuk Alibaz bu maç için beklenenin biraz uzağında kalınca topa sahip olma etkinliğimizde maalesef istenen seviyede olmadı. Serdar Ümit orta sahada fazla görev üstlenince diğer taraftan etkinliğimiz kısıtlanıyor. Şampiyon olduğumuz dönemdeki gibi sağa sola defans arkasına attığı toplarla etkili olmaya çalıştık ama son vuruş ve pozisyon hatalarımız ve şu ofsayta düşme acemeliğimizi bir türlü halledebilmiş değiliz. Sürekli topu kaybedince düşük tempo ile defansın önüne geçme becerimizi bir türlü çözebilmiş değiliz. Artı top bizde iken saha ve adam kontrolümüz maalesef istenilen düzeyde olamıyor. Ayağımıza aldığımız topları özellikle defanstan çıkarken doğru adamlara bırakıp topla temasımızı süre olarak daha yukarı taşımalıyız. Topun bizde kaldığı dönemlerdeki etkinliğimiz çabuk ve hareketli olunca karşı rakibe hata yaptıracak pozisyonlar buluyoruz. Özellikle kanatların topla içeri kat ettiği dönemlerde rakibin dengesini bozup daha iyi şeyler yapıyoruz. Ama bu oyunu genele de yayabilsek rakiplerimiz üzerimize gelirken geriyi düşünemeyecek ve bize daha fazla pozisyon bulma fırsatı doğacak. Bu da bizim rakip üzerindeki baskı ve pozisyon zenginliğimiz fazlalaştıracak ve baskımız artacak. Ancak bunları daha fazla deneyerek ve devamını getirerek başarılı oluruz.

Artık bu maç geride kaldı ve önümüzdeki Derince deplasmanına konsantre olmalıyız. İyi ya da kötü Sarıyer maçını yine de puanla kapattık. Asıl durum deplasmandan da puanla ya da puanlarla dönebilmek. Önümüzde yine 8 günde 3 maçlık bir periot söz konusu. Bu seriden en az hasarla çıkılmak zorundayız. Bazılarımız bu takıma bir şey olmaz kafasında olsa da sen kendini puan sıralamasında 42 barajına çekemezsen hep tehlike senin ensendedir. Biz toplayabildiğimiz maksimum puanı toplayıp ligin son haftalarını rahat ve stressiz geçirmeliyiz. Her ne kadar Teknik ekip ve sporcu arkadaşlara güvensek de bu iş gevşemeye veya rehavete gelmez. Önümüzdeki maçlarda 2 beraberli ya da mağlubiyet sizi ateş çemberine çekebilir. Futbolda yaşanmayan şeyler değil bu bahsettiğim. O yüzden işin ucunu bırakmadan mücadeleye devam edip kendi işimize bakmalıyız.

Buradan seyircimize de bir kaç şey söylemek istiyorum. Takım sahiplenildiğini hissettiği dönemlerde daha iyi ve kendine güvenli oynuyor. Bunu da gerçekleştiren taraftarlarımıza bu özveri ve sahiplenişlerinden dolayı tebrik ediyorum. Biz hep birlikte daha büyük bir aile olduğumuzu her platformda göstermeye devam etmeliyiz. Bu takımın asıl sahipleri ve yaşatanları bu caiaya gönül verenleridir. Herkesin emeğine, özverisine ve çabasına sağlık. Unutmayalım ki Başka FETHİYESPOR yok.

Saygılarımla…